Ekskursija po Šnipiškių rajoną 

Sveiki atvykę į tikriausiai patį margiausią Vilniaus rajoną, kuriame greta medinių namukų yra išaugęs ir stiklinių dangoraižių verslo centras, o šimtmečius menančios tradicijos harmoningai dera su šiuolaikišku gyvenimo tempu. Apie šį rajoną režisierė Jūratė Samulionytė sukūrė dokumentinį filmą „Šanxai banzai“, tad vaikščiodami pasijusite tarsi kino juostoje.
Šnipiškių rajone XVI a. dvarą turėjo Vilniaus pirklys Povilas Šnipka, nuo kurio pavardės ir kilo rajono pavadinimas. Dabartinės Šnipiškių teritorijos dalyje, prie Neries upės, buvo sandėliai, skirti upe gabenamoms prekėms saugoti, per Neries upę ėjo medinis tiltas su mūrinėmis atramomis ir mūriniais vartais bei butais antrame aukšte, kuriuose gyveno tilto sargai bei muitininkai. XVIII a. čia karo stovyklas buvo įrengę švedų ir rusų kariuomenės, vėliau buvo įrengti gynybiniai įtvirtinimai. Be to, ar žinojote, kad Šnipiškės buvo vienas svarbiausių Vilniaus keramikos industrijos rajonų? 

Šnipiškėse veikė pirmoji Vilniaus miesto centrinė elektrinė, kurios istorinėje vietoje šiandien yra įkurtas Energetikos ir technikos muziejus. Taip pat apsilankykite Nacionalinėje dailės galerijoje, kur saugomi išskirtiniai Lietuvos dailės kūriniai.

Keliaudami per Žaliąjį tiltą grožėsitės ant nedidelės kalvelės iškilusiais neogotikiniais Raduškevičių rūmais. Kadaise jie buvo dvigubai didesni, tačiau įspūdingai atrodo iki šiol.

Registracija baigta

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.