Ekskursija po Markučių rajoną

Pamirškite sostinės šurmulį ir pasigėrėkite „lėto“ gyvenimo vaizdiniais. Jei mėgstate istorinį paveldą, šis rajonas – puiki vieta  ne tik pajusti šimtmečių romantiką, bet ir gyvai ją apžiūrėti. Visai šalia Senamiesčio rajono jus pasitiks labiau kalnus primenantis išraižytas reljefas. Raguvų dugnuose susidariusiose gatvelėse stūkso civilizacijos menkai paliestos trobelės. Rajone verta įkopti ir į kalvas – čia jūsų laukia fantastiškos apžvalgos vietos, nuo kurių atsiveria tiek senojo miesto mūrai, tiek žalioji Vilniaus karūna.
Pirmą kartą Markučių vardas paminėtas 1712 m. Tačiau Markučių ąžuolyne pirmoji Lietuvos kunigaikščių vasarvietė buvo įkurta dar anksčiau. Dvaro apylinkėse nuo XIX a. poilsiaudavo turtingi miestiečiai, čia buvo daug vilų.

Dvaras išlikęs iki šiol, šiuo metu čia yra įrengtas rusų poeto Aleksandro Puškino muziejus. Parke taip pat buvo filmuojamas garsusis Holivudo serialas „Ana Karenina“, čia gimė ne vienas debiutuojančio lietuvių režisieriaus kino filmas.

Registracija baigta

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.