Ekskursija po Antakalnio rajoną

Aplankykite rajoną, kuris garsėja ir savo architektūros perlais, ir vaizdinga gamta. Net 70 proc. šio rajono užima miškai ir parkai. Jau vien pavadinimas „Antakalnis“ (anta + kalnas) rodo, kad rajonas įsikūręs aukštumoje, tarp kalvų esančioje teritorijoje. Antakalnis, kaip priemiestis, susiformavo jau XV amžiuje. Čia gyveno bajorai, kilo didikų bei dvarininkų rūmai, vienuolynų ir bažnyčių ansambliai.
Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia savo ypatingai puošniu interjeru visame pasaulyje garsėja kaip baroko architektūros pažiba. Bažnyčioje rasite daugiau nei 2000 stiuko statulų, freskų ir reljefų. Pasigrožėsite Pliaterų rūmais, besipuikuojančiais ant Neries kranto, ar įspūdingais neobarokinio stiliaus Vileišių rūmais. Pasivaikščiosite Sapiegų rūmų parke, kuriame istorija darniai susijungia su šiuolaikiniu gyvenimu.

Čia rasite ir tikrą Šveicariją, tiksliau, Šveicarijos erozinį atragį, kuris susidarė prieš 13 tūkstančių metų, o šiandien šis kraštovaizdis primena tikrus kalnus.

Kiek atokiau atrasite mįslingus ginkluotės sandėlius, kuriuose žiemoja šikšnosparniai. Beje, ar žinojote, kad septintajame dešimtmetyje Antakalnyje esančioje Smėlio gatvėje buvo aptikti mamuto skeleto fragmentai?

Registracija baigta

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.