Edukacija „Duonos kepimas“

Sakoma „Ieškok kaip duonos – ir rasi“. Ruginė duonelė su didžiule pagarba ir meile rankomis minkoma  iš natūralaus raugo, kurio receptas jau 100 metų nekinta. Ši tautinio paveldo duona – ir maistas, ir vaistas. Prisilieskite prie senosios tradicijos ir išmokite patys išsikepti duoną padedant duonos kepėjai Elvyrai Vasiliauskienei. Apie duoną rasite daugybę lietuvių liaudies patarlių, ir visos jos atskleidžia, koks ypatingas šis patiekalas buvo per amžių amžius.

Duonos kelias prasideda nuo grūdo, kuriam prieš gulant į žemę ir virstant miltais nueinamas ilgas kelias. Ekspozicijoje pamatysite ir akmenines girnas, kuriomis malami miltai, sužinosite apie vandens ir vėjo malūnų veikimo principą, apžiūrėsite daugybę senosios technikos ir padargų. Muziejaus darbuotoja Larisa Gureckienė papasakos daugybę įdomių istorijų apie tai, kokią duoną valgė senoliai ir kiek darbo įdėdavo, kol galėdavo atsipjauti jos riekę.

Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl nepamirškite užsiregistruoti iš anksto. Pamokos kaina – 5 Eur.

Susitikimo vieta:

Piliakalnio g. 10, LT-06229 Vilnius
Google Maps

Data ir laikas:

2020 09 27 11:00 val.

Trukmė:

1-3 val.

Kaina:

5 €

Telefono nr.:
El. paštas:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.