Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Turizmo diena Vilniuje – netikėtų atradimų džiaugsmas

Net jei kasdien vaikštote Vilniaus gatvėmis, greičiausiai miesto istorijos pasimiršta ir jų detalės prasprūsta pro akis. Nors vasara jau baigėsi, tačiau turizmo sezonas Vilniuje tęsiasi! Kviečiame trumpų atostogų. Visas pasaulis rugsėjo 25–27 d. savaitgalį švenčia Pasaulinę turizmo dieną, tad prie turistų Vilniuje prisijunkite ir jūs. Dalyvaukite nemokamose ekskursijose, išgirskite šimtmečių pasakojimus ir pamatykite miestą kitomis akimis, pavyzdžiui, moderniąją jo pusę.
  Užduokite sau klausimą, ar tikrai pažįsti Vilnių? Galbūt dar yra ką atrasti? Uoskite, ragaukite, lieskite ir pajuskite Vilniaus dvasią. Aplankykite ne tik UNESCO vardu pagerbtą senamiestį, bet ir tolimesnius Vilniaus rajonus, kurie slepia nepaprastų staigmenų. Sėskite į autobusą ar troleibusą ir į pro šalį slenkančius vaizdus dairykitės turistų akimis. Atraskite istorinį miestą, žaliuojančią gamtą ir pajuskite jo šiuolaikišką dvasią.

  Tačiau ne tik keliaukite po miestą. Prisėskite restorane išgerti puodelio kavos ar pakvieskite draugus vakarienės. O galbūt apsistokite viešbutyje ir pajuskite tikrą atostogų nuotaiką. Turizmo dienų savaitgalio metu jūsų laukia ypatingi pasiūlymai ir pramogos visame mieste. Tad nepraleiskite progos pratęsti atostogų!

  Pažintis su miesto rajonais 

  Nors turistai dažniausiai pažindinasi su Vilniaus senamiesčiu, daugiau nei 20 miesto rajonų taip pat slepia daugybę intriguojančių paslapčių. Vietiniai gyventojai, kultūra, istorija ir legendos  kiekviename rajone – saviti. Kuriame rajone pasijusite tarsi Šveicarijoje? Kur buvo didžiausia pasaulyje dalgių gamykla? Kur Neryje žiemoja laivai? Kai kuriuos rajonus tikriausiai pažinsite iš matytų jų vaizdų užsienio serialuose „Černobylis“, „Jaunasis Valanderis“, „Ana Karenina“. Pasivaikščiokite po ypatingus rajonus nemokamų ekskursijų metu ir iš gidų sužinokite įdomiausių istorijų.

  Registacija į visas ekskursijas baigta. 
  Daugiau informacijos tel. +370 5 262 9660

  Nemokamos ekskursijos po rajonus
  Ekskursija po Žvėryno rajoną
  Ekskursija po Žvėryno rajoną

  Norėdami pajusti kurorto dvasią, neturėsite išvykti iš Vilniaus.

  Visi

  Atradimai keliaujant viešuoju transportu

  Ar važiuodami miesto autobusu ir troleibusu atkreipiate dėmesį į vaizdą pro langą? O juk Vilnius turi daugybę veidų. Atskleiskite juos visus: žaliąjį Antakalnį, istorinį senamiestį, modernųjį miesto veidą su stikliniais dangoraižiais ir šiuolaikinio meno muziejais ar įamžinimo atviruke vertas Vilniaus vietas. Pasirinkite maršrutą, sėskite į viešąjį transportą ir leiskitės į pažintinę kelionę.

  Ekskursijos viešuoju transportu
  Istorinis maršrutas: 2-ojo maršruto troleibusas
  Istorinis maršrutas: 2-ojo maršruto troleibusas

  Kaip harmoningai Vilniuje dera sena ir nauja!

  Visi

  Miesto atradimai su gidu

  Leiskitės į ekskursiją lydimi gido ir sužinosite dar negirdėtų istorijų, sutiksite mitinių būtybių, įsivaizduosite seniai pradingusį miestą, leisitės Šiaurės Jėruzalės kelių pėdsakais, kaip tikri turistai keliausite autobusu klausydamiesi audiogido ar tiesiog gėrėsitės žaliuoju Vilniumi. Turizmo dienos proga ekskursijų organizatoriai jus išsamiau susipažindins su  Vilniumi ir jo tradicijomis. Galbūt net išmoksite kepti duoną ar paragausite istorinės lietuviškos virtuvės patiekalų.

  Ekskursijų pasiūlymai
  Ekskursija autobusu „Neįprastos Vilniaus istorijos“
  Ekskursija autobusu „Neįprastos Vilniaus istorijos“

  Apžiūrėkite Vilnių kaip tikri turistai – važiuodami atviru autobusu ir klausydamiesi audiogido.

  Visi

  Atrask Vilnių Turizmo informacijos centre

  Kviečiame apsilankyti Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2)! Rugsėjo 25-27 dienomis galite sužaisti žaidimą apie Vilniaus rajonus bei gauti prizų. Tai bus puiki proga atrasti dar neišbandytus Vilniaus maršrutus ir suplanuoti savo ateities keliones po miestą.

  Tikros atostogos – viešbutyje

  Nesvarbu, ar gyvenate Vilniuje, ar į jį atvyksite tik trumpam atsikvėpti – pasinaudokite ypatingais viešbučių pasiūlymais ir apsistokite juose. Juk kaip puiku atsikelti ryte ir žinoti, kad vieną savaitgalį viskuo bus pasirūpinta: pusryčiai paruošti, kambariai sutvarkyti, o jums lieka tik atsipalaiduoti ir maloniai praleisti laiką. Nepraleiskite progos, nes ypatingi pasiūlymai galioja tik Turizmo dienų metu.

  Gurmaniška kelionė

  Miesto restoranų šefai jums paruošė gurmaniškų patiekalų, tapsiančių tikrais atradimais, tad jums atsivers visi kulinarinio pasaulio stebuklai: atrasite ir lietuvišką virtuvę, ir gatvės maistą, ir egzotinių jūrų gėrybių, ir nepakartojamų desertų prie puodelio kavos, kartu mėgaujantis ir įspūdingais miesto vaizdais. Turizmo dienų metu valgiaraščiuose rasite ypatingų pasiūlymų, galėsite pasinaudoti išskirtinėmis nuolaidomis. Tai puiki proga susikurti mažytę šventę.

  Muziejų ir galerijų paslaptys

  Nesvarbu, ar mėgstate klasiką, ar domitės šiuolaikiniu menu, kaip ir, ar jums įdomiau istorija, ar – naujesni Vilniaus miesto pokyčiai – tarp gausybės Vilniaus galerijų ir muziejų kiekvienas atras sau artimą ir įdomų.

  Rugsėjo 27 dieną Vilniaus muziejai ir galerijos nemokamai atskleis daugybę paslapčių ir leis apžiūrėt ypatingus lobius nuo Lietuvos raidos istorijos ir seniausių mūrų iki įvairaus laikotarpio lietuvių menininkų kūrinių ir išskirtinių darbų. Aplankykite ne tik įprastus muziejus ar dailės galerijas, bet ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją, Holokausto ekspoziciją, užsukite į Kazio Varnelio namus-muziejų, įkopkite į Gedimino bokštą, nusileiskite į Valdovų rūmų požemius.

  Nemokamai rugsėjo 27 dieną
  Valdovų rūmai
  Valdovų rūmai

  Valdovų rūmai – politinis, diplomatinis, administracinis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, gyvavęs XV–XVII a. pirmoje pusėje.

  Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.