Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Turizmo dienos proga Vilnius kviečia į atradimų savaitgalį!

Vasara baigėsi, bet kelionės – ne! Vilnius švenčia Turizmo dieną, todėl rugsėjo 25 – 26 d. tapkite keliautojais, įspūdžiautojais ir nuotykiautojais Lietuvos sostinėje. Net jei manote, kad Vilnius jau nebegali nustebinti, po tokio savaitgalio pakeisite nuomonę.
  Besislapstančios istorijos, netikėti žaidimai, atviros muziejų durys ir daugybė turistinių pramogų padės pamatyti miestą tokiomis akimis, kaip į jį dažniausiai žvelgia tik užsienio turistai. Atostogaukite Vilniuje rugsėjo 25 – 26 dienomis! Miestas žada romantiką, nuotykių dvasią, atradimo džiaugsmą ir ypatingą kelionių nuotaiką.

  Turizmo dienos iššūkis – suraskite gidą! 

  Gidai visada žino įdomiausių istorijų ir slapčiausių miesto vietų, todėl jiems pasislėpti Vilniuje  vieni juokai. Tad Turizmo dienos proga miesto gidai kviečia pažaisti slėpynių! Jie laukia jūsų skirtinguose Vilniaus rajonuose, tačiau kur tiksliai? Priimkite iššūkį! Suraskite kuo daugiau po visą miestą pasklidusių gidų, išgirskite jų istorijas ir laimėkite puikių prizų. 

  Kaip atpažinti ypatinguosius gidus? Palengvinome užduotį  jų tikrai nesupainiosite su praeiviais. Žemėlapyje pasirinkite dominančius rajonus. Išspręskite užduotį ir sužinosite, kur slepiasi raudona liemene ar kepurėle pasipuošęs gidas. Jį ra, ne tik išgirsite naujų istorijų, bet ir gausite lipduką. Kuo daugiau lipdukų pavyks surinkti, tuo vertingesnį prizą bus galima gauti. 

  Gidų ieškokite rugsėjo 25 – 26 dienomis nuo 13 iki 16 val. Raskite jų kuo daugiau, gaukite kuo daugiau lipdukų ir skubėkite į Vilniaus turizmo informacijos centrą, Pilies g. 2 atsiimti prizo nuo rugsėjo 25 d. 16 val. iki 30 d. 18 val.!

  Pirmyn į nuotykį! Ar pavyks aplenkti kitus dalyvius?

  Žaidimo dalyviams galimybių pasas nėra būtinas.

  Žaidimo PDF

  Susipažinkite su miestu nevargindami kojų – autobusu 

  Nors Vilniaus senamiestis kompaktiškas, tačiau kam varginti kojas, jei galima apžiūrėti visą miestą sėdint ir mėgaujantis besikeičiančiais vaizdais? Tikrų turistų pramoga, ir dar nemokama! Patogiai įsitaisę panoraminiame autobuse apžiūrėsite senamiestį ir centrą, pasiklausysite intriguojančių audiogidų istorijų apie matomas vietas ir išvysite miestą netikėtu rakursu. Beje, įrašo galėsite klausytis keliomis kalbomis: lietuvių, rusų, lenkų ir anglų pasirinktinai. Nemokamos ekskursijos jūsų laukia rugsėjo 25 – 26 d. Pasirinkite maršrutą ir pirmyn!

  Pasiūlymai
  Vilnius City Tour
  Vilnius City Tour

  Ekskursijos prasideda: 10:00, 10:35, 11:30, 12:15, 13:00, 13:35, 14:40, 15:15, 16:00

  Apsidairykite po Vilnių – akis atmerks „Kelionė su kava per Vilniaus istoriją“ 

  Suderinkite du malonumus – kvapų iš ryto miego ar popietės snaudulio pažadinantį kavos puodelį ir pasivaikščiojimą po miestą. Su kavos puodeliu rankoje Vilnius gali suspindėti naujomis spalvomis – juk kava pažadina pojūčius, atmerkia akis ir yra geros nuotaikos užtaisas.

  Užsisakykite mėgstamos „Vero Cafe“ kavos ir išsirinkite vieną iš keturių pažintinių maršrutų, sukurtų keliautojos ir kelionių organizatorės bei gidės Gabrielės Štaraitės, Jūsų maloniems atradimams. Maršrutas atsidurs telefone vos keliais spustelėjimais, o audio gidas nuves įdomiausiais miesto takais, pasakodamas ypatingas Vilniaus istorijas, kol gurkšnosite savo mėgiamą kavą. Vaikščiokite vieni, su draugais ar šeima Jums priimtinu tempu – pažinkite Vilniaus istoriją su “Vero Cafe”.


  Plačiau

  Atskleiskite muziejų ir galerijų paslaptis 

  Vilnius nuo pat įkūrimo didžiavosi įvairove, todėl ir šiandien kiekvienas čia atras ką nors įdomaus. Nesvarbu, ar mėgstate klasiką, ar domitės šiuolaikiniu menu, ar jums įdomiau istorija, ar – naujesni Vilniaus miesto pokyčiai, gausybėje Vilniaus galerijų ir muziejų jūsų laukia nauji įspūdžiai. Po šio savaitgalio grįžkite sužinoję ar pamatę ką nors įkvepiančio.

  Sekmadienį, rugsėjo 26 d., Vilniaus muziejai ir galerijos nemokamai atskleis daugybę paslapčių ir leis apžiūrėti ypatingus lobius nuo Lietuvos raidos istorijos ir seniausių mūrų iki įvairaus laikotarpio lietuvių menininkų kūrinių ir išskirtinių darbų. Aplankykite ne tik įprastus muziejus ar dailės galerijas, bet ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją, Holokausto ekspoziciją, užsukite į Kazio Varnelio namus-muziejų, įkopkite į Gedimino bokštą, nusileiskite į Valdovų rūmų požemius.

  Muziejai
  Valdovų rūmai
  Valdovų rūmai

  Valdovų rūmai – politinis, diplomatinis, administracinis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, gyvavęs XV–XVII a. pirmoje pusėje.

  Patirkite tikras atostogos – apsistokite viešbutyje 

  Nesvarbu, ar gyvenate Vilniuje, ar į jį atvyksite tik trumpam atsikvėpti, pasinaudokite ypatingais viešbučių pasiūlymais ir patirkite tikras atostogas. Juk kaip puiku atsikelti ryte ir žinoti, kad vieną savaitgalį viskuo bus pasirūpinta: pusryčiai paruošti, kambariai sutvarkyti, o jums lieka tik atsipalaiduoti ir maloniai praleisti laiką. Čiupkite progą, nes ypatingi pasiūlymai galioja tik iki rugsėjo pabaigos. 

  Pasiūlymai

  Išsirinkite iš daugybės ypatingų Turizmo dienos pasiūlymų

  Vilniuje Turizmo dienos proga ne tik aplankysite miestą, bet ir persikelsite į praeitį, keliausite po išskirtinius pasaulio kraštus, patirsite tikrų nuotykių ar pasinersite į fantazijų pasaulį. Vilnius slepia daugybę alternatyvių kelionių krypčių, bet tam nereikia nei ilgų skrydžių, nei daugybės laiko. Kartais pakanka praverti duris.

  Pasiūlymai
  Ekskursija, lydinti parodą apie neįgyvendintus XX a. Vilniaus projektus
  Ekskursija, lydinti parodą apie neįgyvendintus XX a. Vilniaus projektus

  Vilniaus muziejaus ir ,,Gatvės gyvos’’ parengtas 1,5 valandos maršrutas siūlo pažvelgti į Vilniaus miestovaizdį kaip paveldo objektą ir atskleidžia utopinius Vilniaus scenarijus, kurie buvo sukurti, bet netapo tikrove.

  Kiekvienas savaitgalis Vilniuje gali būti ypatingas 

  Turizmo dienos savaitgalis žada suteikti daugybę įspūdžių, tačiau miestas gali jus nustebinti ir kitaip. Išsirinkite svajonių savaitgalio planą ar įdomiausią temą ir pasinerkite į atradimų džiaugsmą. Nesvarbu, ar lyja, ar keliaujate su vaikais, ar ieškote naujų patirčių, Vilniui nėra blogo oro ir čia laukiami visi. Susiplanuokite savaitgalį jau dabar www.savaitgalisvilniuje.lt

  Atraskite Vilnių su Turizmo informacijos centru 

  Apsilankykite Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2)! Čia jūsų visada laukia daugybė netikėtų pažintinių maršrutų savarankiškoms kelionėms po miestą. Turizmo dieną būkite pasiruošę staigmenoms! Saldėsiai bei Vilniaus kavinių ir restoranų ypatingų pasiūlymų dovanų kuponai ir gera nuotaika  smagi kelionės po Vilnių pradžia. Jeigu dalyvausite žaidime „Turizmo dienos iššūkis – surask gidą!“, čia nuo rugsėjo 25 d. 16 val. iki 30 d. 18 val. galėsite atsiimti prizus.  

  Renginiai Vilniuje rugsėjo 24 27 dienomis

  Turizmo dienos savaitgalį Vilniuje netruks bruzdesio nei dieną, nei naktį. Viskas jau suplanuota už jus – jums tik reikia išsirinkti. Daugiau renginių ieškokite www.vilnius–events.lt ir www.savaitgalisvilniuje.lt

  Renginiai
  Vilnius Mama Jazz,                                                 22 – 26 d.
  Vilnius Mama Jazz, 22 – 26 d.

  Nepamirškite, kad dėl COVID-19 saugumo reikalavimų lankytinų objektų viduje ir kavinėse gali būti reikalingas galimybių pasas. Prieš ruošdamiesi Turizmo dienos savaitgaliui Vilniuje, pasidomėkite, ar jūsų norimai veiklai reikės pasirūpinti galimybių pasu.  

  Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.