Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Ką veikti Vilniuje belaukiant Kalėdų

Šventės Vilniuje ypatingos – miestas ne tik pasipuošęs ir švytintis, bet ir kupinas veiksmo. Kalėdiniu laikotarpiu pasisemkite įspūdžių, kurkite naujas tradicijas, išbandykite naujoves. Ką veikti Vilniuje Kalėdų belaukiant?

Apžiūrėję vieną gražiausių Europos eglučių, leiskitės į patyrimų kupiną laikotarpį! Smagios žiemos pramogos, įspūdingos instaliacijos, stebuklingos istorijos, sveikinimai miestui, bėgimo iššūkis ar muziejų renginiai – Vilnius dovanoja jums nepakartojamų dovanų, kuriomis mėgausitės ne vieną dieną.

Leiskite laiką su šeima ar draugais, pramogaukite vieni, pažinkite miestą turisto akimis. Šventinės Vilniaus pramogos sukurs nepakartojamą šventinę dvasią. Pailsėkite nuo kalėdinio bruzdesio ir patirkite šventę širdimi, skirdami laiko sau. Sužinokite, kokios smagios veiklos laukia jūsų!

Visos veiklos organizuojamos atsižvelgiant į LR Vyriausybės rekomendacijas. Siekdami dar didesnio saugumo reikalavimų užtikrinimo organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programas.

Čiuožkite ant ledo Vilniaus centre

Vieta: Baltasis tiltas

„Čiuožki, čiuožki, čiuožki“ – prieš Kalėdas leiskitės į smagiausių vaikystės žiemų prisiminimus ar kurkite naujas tradicijas – apsiaukite pačiūžas ir lipkite ant ledo „Vilniaus čiuožykloje“ prie Baltojo tilto. Žiemos pramogai nereikia būti profesionalu, jei nedrąsu, į pagalbą ateis ir pusiausvyros padės neprarasti pagalbininkai pingvinai ir čiuožti bus smagiau! Nesvarbu, koks oras, ledas čiuožykloje po stogu visada tobulas. Neturite pačiūžų? Ne bėda – jas išsinuomosite čia pat. Greta veikia ir kavinė, tad pačiuožinėję atsigaivinsite ir pajusite, kaip gimsta šventinė nuotaika.  Pasinaudokite nemokamomis čiuožimo valandomis su visa šeima  nuo 10:00 val. savaitgaliais, o darbo dienomis nemokamomis valandomis čiuožia moksleiviai, studentai ir senjorai. Į seansus lankytojai bus įleidžiami tik su Galimybių pasu ar kitais jam prilygstančiais dokumentais. Čiuožimo seansų laikų ieškokite https://www.activevilnius.lt/renginys/kvieciame-i-vilniaus-ciuozykla/ 

Patikėkite Kalėdų pasaka 3D formatu 

Vieta: Katedros aikštė

Kas sukuria Kalėdų magiją? Pamatykite vieną įspūdingiausių Vilniaus šventinio sezono tradicijų – kalėdinę 3D pasaką. Kasmet Vilniaus katedros didžioji siena virsta drobe, kurioje liejasi ryškios video projekcijų spalvos ir pasakojamos nuostabaus grožio istorijos. Šiais metais 3D pasaka perkels jus į visiškai kitą laiką ir erdvę – išvysite garsią Čarlzo Dikenso istoriją „Kalėdų giesmė“, kuri primins, kas iš tiesų yra Kalėdų esmė. Pasinerkite į šventinės magijos kupiną pasaulį. Kalėdinės 3D pasakos seansas  truks 15 min. ir bus rodoma gruodžio 25-30 d. septynis kartus per vakarą: 16.40–16.55 val.,  17.05–17.20 val., 18.15–18.30 val., 19.30–19.45 val., 20.05–20.20 val., 20.30–20.45 val.  Ir 21.00–21.15 val. Daugiau apie kalėdinę 3D pasaką sužinokite čia: https://www.kaledossostineje.lt 

Pasveikinkite Vilnių per garsiakalbį 

Vieta: Rotušės aikštė

2022 m. sausio 25 d. Vilniui liks lygiai metai iki 700-ojo jubiliejaus, tačiau šventė prasideda jau dabar. Kadaise LDK kunigaikščiui Gediminui žynys Lizdeika išaiškino jo sapną apie Geležinį vilką kaip tai, jog „čia stovės sostinė, o jos garsas sklis po visą pasaulį. Jau netrukus Gediminas rašė laiškus ir visos Europos miestų amatininkus bei pirklius kvietė į Vilnių. Dabar ir jūs turite progą pasveikinti Vilnių su gimtadieniu, pasakydami linkėjimą į didelį stilizuotą garsiakalbį-šviesos instaliaciją. Jis garsiai trimituos apie ateinantį Lietuvos sostinės jubiliejų. Prieikite nusifotografuoti ir pasakykite linkėjimą, kurio aidas sklis toli ir nušvies miestą.

Pakeliaukite po Vilnių šventiniais maršrutais

Projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ rengėjai paruošė tris ypatingus pasiūlymus: šventinį maršrutą „Kalėdinis Vilnius“, viso miesto kalėdinių eglių žemėlapį bei smagų orientacinį žaidimą, kuris padės atrasti stebuklingą Kalėdų dvasios receptą.

KALĖDINIS MARŠRUTAS

Kokios švenčių istorijos užkoduotos Karaliaus Mindaugo paminkle? Koks šventasis laikomas Kalėdų senelio pirmtaku ir kur jį galima sutikti sostinėje? Įdomiausias Kalėdų istorijas ir netikėtus faktus atskleis šventinis maršrutas „Kalėdinis Vilnius“. Maršrutą rasite ČIA, o patogiausia juo naudotis nemokamoje mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“, ten laukia ir audiogidas.

VILNIAUS RAJONŲ EGLUČIŲ ŽEMĖLAPIS

Pamatyti didžiąsias Vilniaus kalėdines egles – daugumos vilniečių ir miesto svečių tradicija, tačiau daugybę mažesnių eglučių ir kitokių šventinių dekoracijų galima pamatyti kituose Vilniaus rajonuose. Tam „Neakivaizdinis Vilnius“ paruošė Vilniaus rajonų eglučių žemėlapį, kuris bus nuolat pildomas iki tol,  kol įsižiebs eglutės visose seniūnijose. Jame – ne tik kiekvienoje seniūnijoje stovinčių žaliaskarių ir kitų dekoracijų lokacijos, bet ir rekomendacijos, ką įdomaus galima atrasti netoliese. Žemėlapį rasite ČIA ir mobiliojoje programėlėje.

ORIENTACINIS ŽAIDIMAS „STEBUKLINGO KALĖDŲ DVASIOS RECEPTO PAIEŠKA“

„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia žaisti su šeima ar draugų kompanija nuo gruodžio 7 d. iki 30 d. Aplankę 16 galvosūkiuose užkoduotų senamiesčio vietų, išsprendę kryžiažodžio galvosūkius ir sudėlioję atsakymą, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) galės atsiimti prizą.

Orientacinio žaidimo medžiagą galima nemokamai pasiimti Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) arba atsisiųsti patiems čia: Stebuklingo Kalėdų dvasios recepto paieška.

Atraskite save šventiniame patyrime MO muziejuje

Vieta: MO muziejus, Pylimo g. 17

Šiemet švenčių metu MO lauko erdvės nušvis naujomis netikėtomis spalvomis. Kviečiame atitrūkti nuo kasdienės rutinos ir skirti laiko sau MO muziejaus ekspozicijoje po atviru dangumi – naujais atspalviais sužibusiame MO skulptūrų sode. Nacionalinės premijos laureatų – Mindaugo Navako, Petro Mazūro, Vlado Urbanavičiaus, taip pat Ksenijos Jaroševaitės, Vinco Kisarausko – kūriniai šių švenčių proga nustebins ir naujomis spalvomis, ir galbūt naujomis prasmėmis. Šventinę nuotaiką MO skulptūrų sode kurs ir pajusti Kalėdas kvies specialiai sukurtas garso takelis. Tad linkime skulptūras atrasti vizualiai ir muzikaliai! Daugiau sužinoste www.mo.lt.

Pramogaukite turiningai ir leiskite Kalėdas muziejuje

Vieta: Lietuvos nacionalinis muziejus

Geriausia dovana – įspūdžiai. Lietuvos nacionalinis muziejus parengė įspūdingą šventinę programą visiems, norintiems daugiau patirčių. Laukdami Kalėdų pramogaukite su visa šeima, daugiau sužinokite apie šventės prasmę, pasiruoškite Kalėdoms ir parsineškite ilgam išliekančius įspūdžius.  Dalyvaukite vitražo, kalėdinių žaisliukų, žvakių liejimo ar karpinių dirbtuvėse. Lietuvos nacionaliniame muziejuje jūsų laukia smagios ir įtraukiančios veiklos. Leiskitės į temines ekskursijas, atskleiskite Bazilisko paslaptį, dalyvaukite advento vakare ar sužinokite apie Kalėdas Egipte. Per šventes muziejai neužsidaro - antrąją Kalėdų dieną lankykitės Lietuvos nacionalinio muziejaus filialuose nemokamai! Tad pakilkite nuo vaišių stalo ir pamaitinkite sielą, sužinokite kažką naujo, padovanokite sau išskirtinę pramogą. Daugiau apie renginius muziejuje šventiniu laikotarpiu sužinokite čia: https://bit.ly/3l7zTaU.

Ieškokite dovanų kalėdinėse mugėse

Išrinkti tobulą kalėdinę dovaną yra menas, bet Vilniuje tai paprasta ir smagu.  Kalėdinės mugės Vilniuje jūsų nenuvils – čia rasite dovanų, kuriomis pradžiuginsite kiekvieną. Nuo tradicinių amatininkų dirbinių iki šiuolaikiškų dizainų – Kalėdų Senelis tikrai gali didžiuotis vietos kūrėjais. Už kiekvienos dovanos, kurią įsigysite vienoje iš kalėdinių mugių, slypi nuostabi istorija – pasikalbėkite su amatininkais, sužinokite apie jų darbo procesus ir pajuskite šventišką nuotaiką. Padovanokite kalėdinės pasakos dalelę iš Vilniaus, tik nepamirškite ir savęs! Apie viską sužinosite čia.

Pajuskite Kalėdų dvasią prakartėlių parodoje 

Vieta: Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9

Ruošiantis Kalėdų šventei verta prisiminti šventės ištakas. Juk tai – pirmiausia ne dovanų, o Jėzaus Kristaus gimimo šventė. Todėl Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į tarptautinę šventinę prakartėlių parodą 2021 m. lapkričio 27 d. – 2022 m. sausio 29 d. Prakartėlė – ypatinga krikščionių tradicija, jau III a. krikščionys per Kalėdas pradėjo atkurti Kristaus gimimo sceną. Pagal Naująjį Testamentą, pasaulį Jėzus Kristus išvydo tvarte Betliejuje ir buvo paguldytas į ėdžias. Taigi ir žodis „prakartėlė“ reiškia „ėdžias“. Pirmąją prakartėlę Grečio miestelyje Italijoje, 1223 m. sukūrė Pranciškus Asyžietis norėdamas padėti žmonėms įsivaizduoti Jėzaus gimimą - juk anuomet daug tikinčiųjų nemokėjo skaityti. Vaikščiodami Bažnytinio paveldo muziejuje išvysite ne tik lietuviškas prakartėles, bet ir eksponatus, siekiančius net XV a. Iš Freisingo Diocezinio muziejaus Bavarijoje, Vokietijoje. Tarp jų – įspūdingos 3-5 m siekiančios itin detaliai drožinėtos spalvingos prakartėlės, ar prakartėlės, kurias sudaro net 300 figūrų. 

Kultūrinė konversija Lukiškių kalėjime 2.0

Vieta: Lukiškių skg. 6

Gruodžio 14-17 dienomis už sunkių kalėjimo vartų susipins skanus maistas, muzika ir kultūrinė konversija. Pirmą kartą šimtamečio forto viduje po aštuonkampiu kupolu įsikurs gastro mugė su daug skonių, kvapų, džiazo muzikos ir šokių.
Gurmaniškų skonių šventę, pilną rankų darbo sūrių, saldumynų, kavos ir kitų valgomų dovanų, papildys specialūs kino seansai, degustacijos, gyva muzika,  šokių pamokos ir naktinis judesys kalėjimo žiede, kurį kurs „The Schwings Band“, „What A Jazz“ šokių kolektyvas ir kiti gerai pažįstami muzikos veikėjai. 
Lukiškių kalėjimas 2.0 kviečia atvykti į šventiškai papuoštas erdves kasdien nuo 16 iki 22 valandos ir keturias dienas reziduoti unikalioje Kalėdų mugėje, skirtoje gurmè potyriams.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.