Pasimėgaukite romantiška dienos kelione į Trakus prie Vilniaus  

Leiskitės į trumpą kelionę iš Vilniaus į užslėptą vietą, dvelkiančią praeities romantika, – mažą istorinį kurortinį miestelį prie ežero – Trakus. Juos labai vertino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiai, nes tai buvo šalies sostinė. Ir šiandien miestelį myli ne tik jo gyventojai, bet ir lankytojai, jie žavisi nuostabia gamta, tradicine karaimų virtuve ir puikia Trakų salos pilimi.  
   
Sužinokite šešias priežastis, kodėl turėtumėt trumpam išsukti iš kelio ir šiek tiek laiko praleisti už Vilniaus.  

Trakų salos pilis  

Viduryje Galvės ežero esančios salos su pilimi vaizdas užims kvapą, ypač žiemą, kai ežerą sukausto ledas. Galbūt esate girdėję apie karalių Artūrą ir garsųjį ežerą. Trakai taip pat turi savo legendą. Didysis kunigaikštis Vytautas mėgdavo čia apsistoti. Pilyje jis netgi laikė liūtą. Taigi pilis grąžina praeities romantiką. Unikali XIV a. pilis XX amžiuje buvo rekonstruota.  

Pasigrožėkite ja nuo kranto arba pereikite 300 metrų medinį tiltą ir aplankykite pilies istorijos muziejų. Pilyje taip pat organizuojami viduramžių riterių turnyrai, vyksta koncertai ir amatų dienos. Čia taip pat nuolat eksponuojamos tų laikų baldų kolekcijos, porceliano indai ir medžioklės trofėjai.  

Karaimų virtuvė ir garsieji kibinai  

Karaimai – maža turkų kilmės tautelė, gyvenanti Lietuvoje nuo XIV amžiaus, daugiausiai Trakuose. Jų tradicinis kepinys – kibinai – gaminamas su kapotos mėsos, grybų ar daržovių įdaru ir jau seniai laikomas pagrindiniu Trakų patiekalu. Kad suprastumėte, kodėl vietiniai taip juos mėgsta, tereikia jų paragauti.  

Geriausias būdas pasimėgauti kibinais – nusipirkti išsinešti ir suvalgyti, sėdint ant kranto ir mėgaujantis pilies vaizdu. Jeigu sušalote, užsisakykite sultinio. Senojoje kibininėje sukurta autentiška aplinka, lankytojus grąžinanti į senuosius laikus. Čia tradiciniai patiekalai gaminami autentišku būdu pagal karaimų tradicijas. 

Norėdami smagiai praleisti popietę, galite dalyvauti kibinų gaminimo pamokoje ir sužinoti daugiau apie karaimų tradicijas Lietuvoje.  

 in Lithuania. 

Nuotykiai ant ežero  

Jeigu ežero ledas jau tvirtas, laikas čiuožti pačiūžomis! O gal išbandysite „ice blok-art“ ledroges ir buriuosite jomis ant ledo? Patirkite adrenalino antplūdį ir sutrumpinkite savo slaptų norų sąrašą vienu punktu čia pat Trakuose! Tik nepamirškite įsitikinti, kad ledas tikrai storas. Jeigu pirmenybę teikiate saugumui, pasivaikščiokite mediniu tiltu ir pasimėgaukite miesto panorama. 

Nuotykiai ore  

Geriausias pilies ir ežero vaizdas atsiveria pakilus į dangų. Skrydis oro balionu virš Trakų salos pilies ir užšalusio ežero žiemą – neužmirštama gyvenimo patirtis.  

Jeigu esate nuotykių mėgėjas, galbūt norėsite pakilti virš Trakų parasparniu – tai puiki pramoga tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems parasparnių pilotams.  

Nenorite bandyti patys? Stebėkite, kaip tai daro profesionalai Lietuvos atvirajame parasparnių tikslaus nusileidimo čempionate. Susižinokite, kada jis vyksta.  

Vakarienė tamsoje  

Valgymas – šventė tiek akims, tiek ir skonio receptoriams. O koks jausmas valgyti, kai nematai? Kai viena iš juslių atimama, kitos sustiprėja. Išbandykite vakarienę tamsoje ir sužinosite, ar galite atpažinti skonius, nematydami, ką valgote.  

Restoranas Apvalaus Stalo Klubas kviečia grupes netikėtai patirčiai – pasinerkite į tamsą ir atraskite naujus skonius.  

Spa procedūra, kuri sušildys  

Jeigu po kelių valandų pasivaikščiojimo lauke jaučiatės lyg varveklis, laikas spa procedūroms. Sušilkite pirtyje ir pasimėgaukite raminančiu masažu. Vos pora valandų tokios procedūros – ir vėl būsite pasiruošę naujiems nuotykiams.  

Tad ko gi laukiate? Kraukitės lagaminą ir atvykite!  

Norėdami sužinoti, kada Trakuose vyksta koncertai ir kiti renginiai, spauskite čia 

Trakus lengvai pasieksite tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu. Į Trakus autobusai iš Vilniaus autobusų stoties vyksta bent dukart per valandą. Kelionė trunka apie 30–40 minučių.  

Taip pat galite vykti traukiniu. Patogiausią laiką pasirinkite čia 

Susijęs turinys
Kalėdų tradicijos gyvos Vilniaus viešbučiuose
Kalėdų tradicijos gyvos Vilniaus viešbučiuose
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.