Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Viskas, ką turite žinoti apie kalėdines muges Vilniuje 

Išrinkti tobulą kalėdinę dovaną yra menas, bet Vilniuje tai paprasta ir smagu. Šešios kalėdinės mugės Vilniuje jūsų nenuvils – čia rasite dovanų, kuriomis pradžiuginsite kiekvieną. Nuo tradicinių amatininkų dirbinių iki šiuolaikiškų dizainų – Kalėdų Senelis tikrai gali didžiuotis vietos kūrėjais. Už kiekvienos dovanos, kurią įsigysite vienoje iš kalėdinių mugių, slypi nuostabi istorija – pasikalbėkite su amatininkais, sužinokite apie jų darbo procesus ir pajuskite šventišką nuotaiką. Padovanokite kalėdinės pasakos dalelę iš Vilniaus, tik nepamirškite ir savęs! 

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Tiesiog negalite praleisti progos pamatyti vienos iš gražiausių Kalėdų eglių pasaulyje – ji čia pat, Vilniaus Katedros aikštėje. Atvykę pasižvalgykite po Kalėdų miestelį, kuriame rasite daugybę vietos maisto produktų ir suvenyrų. Pajuskite Kalėdų dvasią ragaudami meduolius ir karštą šokoladą, užuoskite skrudintų migdolų aromatą, įsigykite tradicinių amatininkų dirbinių, žvakių, Kalėdų vainikų ar medinių virtuvės reikmenų, kurių galima rasti kiekvieno lietuvio namuose. Kalėdos be suvenyro iš Kalėdų miestelio Vilniuje – tai netikros Kalėdos.

Lapkričio 27 d. – sausio 9 d

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Tai puiki galimybė susipažinti su pasaulio Kalėdų šventimo tradicijomis ir įsigyti unikalių dovanų iš įvairių šalių. Lietuvoje įsikūrusios ambasados susivienija ir surengia įsimintiną šventę, kurioje pagerbiamos skirtingos tradicijos. Apžiūrėkite ypatingus skanėstus, tradicinius dirbinius ir rankų darbo gaminius. Gali būti, jog įsigysite ambasadoriaus ar ambasadorės išvirtos uogienės, o gal ambasadoje iškeptų sausainių. Pabendraukite ir padarykite gerą darbą prieš Kalėdų šventę – ši mugė yra labdaros renginys, kurio tikslas – paremti įvairias pažeidžiamas grupes.

Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31

„Panoramos“ kalėdinė mugė

Jei jau ieškote dovanų prekybos centre, galbūt verta įsigyti keletą vietos amatininkų ir menininkų gaminių „Panoramos“ kalėdinėje mugėje. Suasmeninkite šią patirtį – pabendraukite su kūrėjais, paragaukite maisto produktų, sužinokite dovanos istoriją ir įsigykite ką nors ypatinga. Jei dovanas perkate paskutinę minutę, ši kalėdinė mugė taps jūsų išsigelbėjimu. Pliusas: apsipirkdami nesušalsite!

Saltoniškių g. 9
Gruodžio 3–24 d

Loftas“ Kalėdų mugė 

Patirkite kitokią Kalėdų pusę urbanistinėje aplinkoje. Jei daina „Last Christmas“ jums jau įgriso, čia pati tinkamiausia vieta apsipirkti. Atraskite šiuolaikinius kūrėjus, sekančius naujausiomis mados, aksesuarų ir maisto produktų tendencijomis – būkite pasiruošę staigmenoms. Sušilkite, kol mėgausitės įvairiais gatvės maisto skoniais. Pliusas: pasižvalgykite po šiuolaikinę galeriją po atviru dangumi „Open Gallery“, esančią buvusios gamyklos kieme.  

Švitrigailos g. 29

„Supakuota akadėj“

Vilniaus dailės akademijos (VDA) bendruomenė kviečia dovanų pirkimo karštinę paversti malonia patirtimi ir pradžiuginti save ir artimuosius unikaliais meno kūriniais ir objektais. Gruodžio 8-18 d. vyks šventinė mugė „Supakuota akadėj“, kurioje lankytojai galės atrasti ir įsigyti vienetinius Akademijos studentų, dėstytojų bei absolventų kurtus grafikos, tekstilės, keramikos, tapybos kūrinius, piešinius ir iliustracijas, dizaino bei šventinio dekoro objektus.
Kaip gi šventė be staigmenų ir netikėtų siurprizų? Mugės lankytojai bus kviečiami dalyvauti kalėdinėje loterijoje bei momentinėje edukacinėje veikloje - ženkliukų (eng. pins) gaminimo dirbtuvėse, bus nustebinti netikėtomis dovanomis.

Maironio g. 6
Gruodžio 8-18 d.

El. mugė 

Kalėdinis apsipirkimas Vilniuje gali būti jaudinanti patirtis, tačiau geriausia Kalėdoms ruoštis atsipalaidavus. Jei jums reikia laiko apsispręsti arba lagamine nebeliko vietos, galite ramiai įsigyti kalėdinių dovanų internetu. Daugybė vietos kūrėjų turi internetines parduotuves ir siunčia prekes į užsienį, todėl Kalėdų Senelis gali pristatyti jūsų išrinktas dovanas tiesiai gavėjams. Jums rinktis! 

Plačiau

Susijęs turinys
Vilniaus restoranų dešimtukas vakarienei šventiniu laikotarpiu
Vilniaus restoranų dešimtukas vakarienei šventiniu laikotarpiu
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.