Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Leiskitės į šventinius nuotykius Vilniuje: Kalėdos sostinėje paruošė staigmenų

Kur gyvena Kalėdų nykštukai, žybsi gražiausia eglutė, ar vilioja pasakiška čiuožykla? Kalėdų džiaugsmas užplūsta Vilniaus gatves jau nuo lapkričio 26 d. Prasideda laukiamiausias sezonas, kai miestas pavirsta šventine pasaka.
Skaičiuokite dienas iki Kalėdų ir kasdien nuveikite kažką prasmingo ir įsimintino – Vilnius paruošė daugybę pramogų, kad galėtumėte kurti naujas švenčių tradicijas ir leistis į nuotykius. Kalėdos sostinėje ypatingos, nes čia stebuklo sulaukia kiekvienas. Švenčių maratonui ruošitės bėgdami kalėdiniame bėgime, o galbūt šventes pasieksite keliaudami šventiniu traukiniu per Senamiestį. Rasite naujų draugų Vilniaus bendruomenių organizuojamuose renginiuose, o dovanų – Kalėdų miesteliuose. Išeikite į miestą – juk kartu švęsti smagiau! Daugiau informacijos apie kalėdinius renginius: https://www.kaledossostineje.lt/.
Kalėdų eglutė

Kalėdų eglutė

Katedros aikštė
2022 m. lapkričio 26 d. – 2023 m. sausio 8 d.

Kalėdos Vilniuje prasideda nuo šviesa spindinčios gražiausios Kalėdų eglutės! 

Kalėdų miestelis

Kalėdų miestelis

Katedros ir V. Kudirkos aikštėse
2022 m. lapkričio 26 d. – 2023 m. sausio 1 d.

Kalėdų nykštukai gyvena Vilniuje, Kalėdų miestelyje, gražiausios eglutės paunksmėje. Įsigykite smagių suvenyrų, susišildykite šventiniu karštu šokoladu ir dalykitės džiaugsmu.

Kalėdų traukinukas

Kalėdų traukinukas

Vilniaus senamiestis
2022 m. lapkričio 26 d. – 2023 m. sausio 8 d.

Kalėdų Senelis keliauja rogėmis, o jūs po Vilniaus senamiestį keliaukite traukinuku, skambančiu kalėdinėmis melodijomis ir keliančiu nuotaiką visiems, kas tik jį pamato. 

Kalėdos Vilniaus bendruomenėse

Kalėdos Vilniaus bendruomenėse

2022 m. gruodžio 1–30 d.

Kalėdas švenčia visas Vilnius! Šventiniu laikotarpiu džiugiai spindės ne tik sostinės centras – daugybė puošnių Kalėdų eglučių nušvis 21-oje Vilniaus bendruomenėje.

Vilniaus čiuožykla

Vilniaus čiuožykla

Lukiškių kalėjimas 2.0
2022 m. gruodžio 1 d. – 2023 m. vasario 28 d. 

Čiuožki, čiuožki, nesustoki! Ypatingo grožio aplinkoje, Lukiškių kalėjimo ansamblio apsuptyje pasijusite tarsi žiemos pasakoje ar filme. 

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Vilniaus rotušė
2022 m. gruodžio 3 d.  

Įsigydami Kalėdų dovanas galite padėti šventes švęsti ir kitiems. Apsilankę mugėje sužinokite Lietuvoje įsikūrusių ambasadų švenčių tradicijas, paragaukite išskirtinių patiekalų, o įsigydami dovanų paremkite tuos, kuriems šios šventės sunkesnės. 

Kalėdinis bėgimas

Kalėdinis bėgimas

Vinco Kudirkos aikštė
2022 m. gruodžio 10 d. 

Švenčių maratonas prasideda? Meskite sau iššūkį ir leiskitės bėgti Vilniaus gatvėmis su kitais entuziastais ir net Kalėdų Seneliais.

Konkursas „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2022“

Konkursas „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2022“

2022 m. gruodžio 14–21 d.

Atidžiau apsidairykite Vilniaus gatvėse ir suraskite šventiškiausią miesto vitriną. Gal lange išvysite pasaką, o gal prie durų jus pasitiks magija. Jūs taip pat galėsite prisidėti renkant konkurso nugalėtoją, tad ieškokite savo favorito. 

Piemenėlių mišios

Piemenėlių mišios

Vilniaus katedra
2022 m. gruodžio 24 d., 21 val.

Dalyvaukite vienoje ryškiausių Kalėdų tradicijų - laukite Jėzaus gimimo naktinėse Piemenėlių mišiose. Prisiminkite Kalėdų prasmę ir pradėkite šventę prasmingai. 

Naujieji metai

Naujieji metai

Katedros aikštė 
2022 m. gruodžio 31 d.

Pasitikite Naujuosius metus Katedros varpinės laikrodžiui mušant vidurnaktį. Bokštas, virtęs šventine vaizdo projekcijų instaliacija kvies pasitikti Vilniui jubiliejinių 2023-iųjų metų.

Trys Karaliai

Trys Karaliai

Aušros vartaiKatedros aikštė
2023 m. sausio 6 d.

Pamokite trims karaliams – Kasparui, Baltazarui ir Merkeliui – ir gaukite palaiminimą ateinantiems metams. Iškilminga Trijų Karalių eisena vyks nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės.

Daugiau idėjų Kalėdoms

Daugiau idėjų Kalėdoms

Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė
Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė

Jau ne vienus metus Lietuvos sostinės eglė pripažįstama gražiausia pasaulyje.

Kalėdų dovanos ir stebuklai
Kalėdų dovanos ir stebuklai

Rinkdamiesi šventines dovanas, nepamirškite ir vietos kūrėjų.

Vilniaus restoranų dešimtukas vakarienei šventiniu laikotarpiu
Vilniaus restoranų dešimtukas vakarienei šventiniu laikotarpiu

Geriausiai prisiminimus formuoja pojūčiai. Todėl kol skanausite šio šventinio laikotarpio gardžiausius kąsnelius, nepamirškite paragauti kuo daugiau skirtingų skonių visame mieste. Nebūtina būti rimtu maisto žinovu, kad įvertintum kulinarines Vilniaus restoranų „grožybes“. Išbandykite gurmaniškus patiekalus, vietinius gardėsius, aukštosios virtuvės ar tradicinius patiekalus.

Viskas, ką turite žinoti apie kalėdines muges Vilniuje
Viskas, ką turite žinoti apie kalėdines muges Vilniuje

Išrinkti tobulą kalėdinę dovaną yra menas, bet Vilniuje tai paprasta ir smagu. Šešios kalėdinės mugės Vilniuje jūsų nenuvils – čia rasite dovanų, kuriomis pradžiuginsite kiekvieną. Nuo tradicinių amatininkų dirbinių iki šiuolaikiškų dizainų – Kalėdų Senelis tikrai gali didžiuotis vietos kūrėjais. Už kiekvienos dovanos, kurią įsigysite vienoje iš kalėdinių mugių, slypi nuostabi istorija – pasikalbėkite su amatininkais, sužinokite apie jų darbo procesus ir pajuskite šventišką nuotaiką. Padovanokite kalėdinės pasakos dalelę iš Vilniaus, tik nepamirškite ir savęs!

Ragaujame Kūčių patiekalus
Ragaujame Kūčių patiekalus

Galima suskaičiuoti per 100 lietuviškų Kūčių vakarienės patiekalų.

Vaizdai, nuo kurių suspindės jūsų akys
Vaizdai, nuo kurių suspindės jūsų akys

Įsitikinkite, kad jūsų fotoaparatas visiškai įkrautas, nes Vilniuje tikrai rasite kuo pasimėgauti ir pasidžiaugti! Pradedant pribloškiančiomis panoramomis, baigiant miesto džiunglėmis ir šiuolaikiniu menu – čia rasite visko, kas tinka puikiam kadrui bet kuriuo paros metu. Tad ko gi laukiate?

Ką veikti Vilniuje žiemą
Ką veikti Vilniuje žiemą

Sakote, šiuo žiemos laikotarpiu lauke niūru, šalta ir tamsoka? Mes sakome: nėra reikalo liūdėti – Vilniuje galite rasti daugybę lauko ir vidaus pramogų, kurios pakels ūpą ir suteiks energijos!

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.