Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Kalėdos Vilniuje – nuostabios, kad ir kada atvyktumėte

Artėjant metų pabaigai Kalėdų dvasia pradeda keroti ir tarpti visame Vilniuje lyg koks jaukus sodas.

Tik pagalvokite, juk Vilnius turi viską, ko reikia derlingam kraštui, kad jame klestėtų mūsų mėgstamiausios šventės, – tai mūsų meilė maistui ir ypač mėgavimosi maistu akimirkos; pasivaikščioti puikiai tinkamos gatvės, kuriose kiekvienas praeivis pastebės ką nors malonaus akiai; itin kūrybiški menininkai, šventėms siūlantys originalias rankų darbo dovanas; ir žavėjimasis visu miestu, nes didingai šalia Katedros stovinti Kalėdų eglė pelnė pasaulio pripažinimą. 

Panašu, kad čia, Vilniuje, Kalėdos atrado tobulus namus.

Siurreali eglė – siurrealiais metais

Niekas nepaneigs, kad mūsų Kalėdų eglės koncepcija atitinka 2020-uosius metus. Sukurta taip, kad būtų galima saugiai grožėtis per atstumą, eglė tarsi skyla į dalis ir šie laisvai atitrūkę kvadrato formos segmentai sukuria vaizdą, kuris galėtų puikiai tikti Salvadoro Dali paveikslui. Kaip ir tikėtasi, ji užpildo naktį intensyviu ir spalvingu šviesų reginiu.

Ši 2020-ųjų Kalėdų eglė yra puikus Vilniaus – miesto, kuris spindi modernumu, tačiau giliai širdyje išlaiko tradicines kultūrines vertybes, – simbolis.

Eglės vidus, priešingai nei išorė, tai tarsi kelionė laiku į praeitį, kurioje mus pasitinka klasikinė senovinėmis puošmenomis išdabinta eglutė – erdvė apgaubia jaukumu ir nostalgija.

Patyrinėkite Kalėdų eglę 3D formatu

Nuotolinės Kalėdos: Vilniaus eglė keliasi į internetą ir TV ekraną 

Vilniaus Kalėdų eglės šviesomis galima džiaugtis ir namuose – Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ visai Lietuvai dovanoja galimybę gražiausią Europos eglę visą parą tiesiogiai stebėti iš namų.

Stebėkite Kalėdų eglę tiesiogiai

Mūsų Kalėdų eglė yra žymesnė už kai kurias kino žvaigždes

Vilniaus Kalėdų eglė buvo išrinkta gražiausia pasaulyje tiek kartų, kad jau diktuoja madas visam pasauliui. Ji tvari ir gniaužianti kvapą, nuostabiai įkūnija miesto šventinę dvasią. Kiekvienais metais Kalėdų eglės įžiebimo dieną Vilniuje visi skuba ja pasigėrėti ir lieka užburti jos grožio.

Pažvelkite, kokios kalėdinės eglės žavėjo pasaulį

Kalėdų eglė 2019
Kalėdų eglė 2019
Visi

Kad ir kokia tema būtų papuošta – ar vaizduotų pasaulį kaip vienus namus, spindėtų smaragdais, skleistų purpurines svajas, sektų laiką, ar stovėtų mąsli lyg šachmatų lenta, ši eglė visada pateisina aukščiausius lūkesčius. Ir šie metai – tikrai ne išimtis.

Žvelgiame į balkonus, ne tik iš jų

Žvelgiame į balkonus, ne tik iš jų

Nors dauguma žmonių šaltuoju laikotarpiu savo balkonus pamiršta, o kai kurie netgi naudoja juos kaip sandėliukus ar energiją tausojančius šaldytuvus, Vilniuje gimsta nauja su balkonais susijusi tradicija.

Sekant jaunųjų menininkų grupelės pavyzdžiu, kai balkonai buvo paversti paslaptingais miškais, neoniniais kraštais ar paprasčiausiai komiškais reginiais, dabar sostinės balkonai tampa pagrindiniu jos gatvių puošybos akcentu.

Įsibėgėjus žiemai jie apšviečiami ir papildo švytinčias, spalvingas mūsų mylimo Vilniaus Kalėdas.

Pasisemkite įdėjų ir Jūs

Mūsų kalėdinė muzika taip pat laikosi socialinio atstumo

Mūsų kalėdinė muzika taip pat laikosi socialinio atstumo

Visi žinome, kad per šias Kalėdas palaikydami socialinį atstumą būsime saugūs. Tačiau ar žinojote, kad socialinis atstumas kalėdinėje muzikoje taip pat gali sumažinti patiriamą stresą ir padėti jums atsipalaiduoti?

Todėl bendradarbiaujant su muzikos prodiuseriais ir kompozitoriais Vilniuje bus išleistas pirmasis socialinio atstumo muzikos albumas, skirtas 2020-ųjų Kalėdoms.

Kas tai? Kompozitorių grupė pritaikė algoritmą septynioms žinomiausioms Kalėdų giesmėms. Šis algoritmas verčia socialinio atstumo taisykles į muzikinę kalbą ir pritaiko kūriniams, suteikdamas visiškai kitokią patirtį. Tad šįmet Kalėdos Vilniuje bus ne tik gražios, bet ir be streso.

Pasiklausykite muzikos

Kalėdų pajautimas – tai menas

Kalėdų pajautimas – tai menas

Šiais metais instaliacija-misterija „Kalėdų pajautimo menas“ MO muziejaus lauko erdvėje žada atgaivinti jūsų pojūčius ir jus įkvėpti, kartu suteikdamas dvasios ramybę.

Patirtį sustiprina unikali muziejaus architektūra, kuri neabejotinai pakylės jūsų dvasią.

Per pagrindinį motyvą – atspindžius, vizualizaciją ir metaforinį kalbėjimą misterija padeda pažvelgti į save iš skirtingų perspektyvų ir taip geriau suvokti savo tapatumą.

Pajuskite Kalėdas

Per Kūčių vakarienę žaidžiame su maistu

Per Kūčių vakarienę žaidžiame su maistu

Taip, tai stebuklinga. Tiesiogine šio žodžio prasme. Lietuvoje yra daugiau nei šimtas tradicinių Kūčių valgių, ir visi jie iš žuvies, vegetariški arba veganiški.

Taip, mes žaidžiame su maistu, bet į tai žiūrime labai rimtai.

Kūčių vakarą ant kiekvienos šeimos stalo jų būna dvylika, po vieną kiekvienam kitų metų mėnesiui. Taigi jei norite, kad kiekvienas kitų metų mėnuo atneštų jums šypseną, turėtumėte ir paragauti visų patiekalų. Ir tai tik vienas iš su maistu susijusių senųjų magiškų ritualų, kurį atliekame tą dieną.

Nepamirškite šių Kūčių patiekalų

Kiekviena vietos gamintojų sukurta dovana – dvigubas džiaugsmas

Kiekviena vietos gamintojų sukurta dovana – dvigubas džiaugsmas

Nors šiais metais kalėdinės mugės atšauktos, bet dovanų pirkimas – ne. O Vilnius gerai žinomas dėl daugybės itin kūrybiškų vietos menininkų, kurie internetu pardavinėja savo rankų darbo dovanas.

Kokia pagrindinė šių dovanų nauda? Ogi ta, kad kiekviena iš jų yra tarsi dviguba dovana: viena – asmeniui, kuriam ji dovanojama, kita – ją sukūrusiam menininkui, nes šiuo sunkiu laikotarpiu jūsų pirkinys jam taps neįkainojamas. Viena dovana, dviguba nauda. Jokia kita dovana nėra tokia veiksminga.

Pasižvalgykite rankų darbo dovanų

Karšto oro balionai net ir žiemą yra karšti

Karšto oro balionai net ir žiemą yra karšti

Mažai kas žino, kad karšto oro balionai gali skristi ir žiemą. Ir mažai kas išdrįsta pabandyti, nes mano, kad šiuo metų laiku per šalta kilti oran. O ką, jei pasakytume, kad ten iš tikrųjų šilčiau nei ant žemės?

Įspūdžių kupiną skrydį oro balionu ir neblėstančius prisiminimus garantuojame!

Degiklis šildys jums veidą lyg židinys, pakilti galėsite prieš pat saulėlydį, kad pamatytumėte, kaip miestą nuklojęs sniegas iš lėto virsta auksiniu, sušildydamas peizažą ir jūsų širdį. Galėsite lengvai lyg snaigė sklandyti ore ir tuo pat metu gėrėtis tokiu Kalėdų vaizdu, kokio dar niekad nesate regėję.

Išvyskite žiemišką Vilniaus veidą

Po kalėdinių pietų einame ieškoti meno

Po kalėdinių pietų einame ieškoti meno

Pamačius (ir suvalgius) visus šedevrus, patiektus ant kalėdinio stalo, jums būtinai reikės pasivaikščioti, kad ir kaip tai būtų neįprasta. Laimei, čia Vilnius. Galite pradėti deginti kalorijas apžiūrinėdami ant miesto pastatų sienų išsibarsčiusį gatvės meną.

Vaikščiokite po Vilnių šventiniu laikotarpiu ir atraskite ypatingų staigmenų, kurios praskaidrins dieną.

Likusius 10 000 žingsnių nužingsniuosite susipažindami su moderniomis skulptūromis ir žydų istorija, gatves pripildančia stebuklų ir žadančia nepamirštamas praeities pamokas. Pasotinus sielą pagerės ir virškinimas.

Ieškokite gatvės meno

Azartiški žaidimai bet kokiu oru

Azartiški žaidimai bet kokiu oru

Ką veikti ilgais žiemos vakarais, kai negalime susitikti su draugais? Mankštinti smegenis ir rungtis protų kovose internetu! Smagūs, rungtynių dvasios ir geros nuotaikos kupini vakarai leis pajusti šventinę atmosferą neišeinant iš namų.

O kokios Kalėdos be dovanų? Parodykite savo žinias ir laimėkite ypatingų prizų. Gruodžio 13, 20 ir 30 d. nuo 17 val. jūsų laukia azartas ir naujos žinios apie žiemišką Vilnių.

Dalyvaukite žaidime

Darbalaukio fonai ir viršeliai

Darbalaukio fonai ir viršeliai

Darbalaukio fonas
Darbalaukio fonas
Facebook viršelis
Facebook viršelis
LinkedIn viršelis
LinkedIn viršelis
Telefono ekrano fonas
Telefono ekrano fonas
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.