Menininkų balkonai

Vilniaus vizualiųjų menų atstovai sukūrė savo alternatyvių Kalėdų balkonuose versijas. Pamatykite, kaip menininkai perteikia, ką jiems reiškia alternatyvios Kalėdos, ir kaip jie siūlo puošti savo balkonus bei langus.
Linkime, jog šie kūriniai, esantys įvairiose Vilniaus vietose, įkvėptų ir jus kurti bei dalintis Kalėdų džiaugsmu.

Rūta Karalytė ir Dovilė Lukoševičiūtė
Šviesos instaliacija „Trys kampai“

Mūsų instaliacija ir jai naudojama medžiaga pabrėžia simetriją ir figūros taisyklingumą. Vaizduodamos geometrines formas akcentuojame simbolio reikšmę, šiuo atveju trikampis yra kalėdinė eglutė, svarbiausias viso Kalėdų laikotarpio simbolis. Ji suburia žmones, kviečia būti kartu.

Taip pat ir kurdamos instaliaciją stengiamės atskleisti, išryškinti architektūrinio pastato detales ir išskirtinius bruožus ir tapti bendra visuma. Fluorescenciniai siūlai ir UV apšvietimas leidžia mums ryškiai ir drąsiai įsilieti į architektūrinę erdvę. Būtina sąlyga mūsų kūriniui atsiskleisti – tamsa. Būtent dėl jos išryškėja instaliacijos pagrindinė savybė – švytėjimas.

Domas Ignatavičius ir Kristina Šaltytė
Kalėdų urvas

Dviejų dalių instaliacija: išorėje mėlynai žalios juostos apšviečiamos UV prožektoriumi – geometrinės linijos tarsi užuomina į stilizuotą eglutę, namo viduje langą dengia du roletai su kiauryme – tai lyg didelis kalėdinis burbulas ar burbulas-tunelis. Drauge tai tarsi urvas, kuriame šviesu.

Jurga Marcinauskaitė
Pūkuotas zefyrinis balkonas

Puošnus. Įpakuotas. Jaukus. Spalvingas. Netikėtas. Minkštas. Švytintis. Pritraukiantis. Nuotaikingas. Žaismingas. Pūkuotas. Gyvas.

Adas Vasiliauskas
Kalėdų po kauke nepaslėpsi

Nors ir pandemija, nors karantinas, Kalėdų niekas neatšaukė ir nepaslėps! Iš medžiagos pagamintos siūtos medicininės kaukės viduryje, praplėšusi medžiagą ir pro ją išlindusi, kalėdinės eglės viršūnė rėkte rėkia, kad lengvai mūsų neišgąsdinsi ir Kalėdas švęsti norim. Saugiai ir atsakingai.

Kotryna Čalkaitė
Paslaptingas miškas

Kalėdų naktį gyvūnai prabyla, bet prieš tai visą mėnesį, susitikę bendrame sapne, vaikšto po mūsų akims nematomą stebuklingą mišką.

Nauris Michailiuk
Vienybė

Manau, nesu vienintelis, kuriam kolonos asocijuojasi su medžiais ar primena tvirtus medžių kamienus. Tad pasitelkęs eglių šakomis ir krintančių žvaigždžių efektu dekoruotą konstrukcinį elementą, išdėstytą trijuose balkonuose, noriu pabrėžti, jog ir neramiais laikais galime ir turime išlikti tvirti ir vieningi.

Aistis Kavaliauskas
Pakeista tikrovė. Gamtos troškimas.

Tai videoinstaliacija vakarais beužmiegančio pastato šešto aukšto languose. Rodomi Lietuvos gamtoje užfiksuotų elnių vaizdai, juos papildo švenčių laikotarpį simbolizuojanti šviečianti žvaigždė.

Gamtos motyvas perkeliamas į netradicinę urbanistinę aplinką ir atgaivina miesto peizažą, sukuria magišką vaizdą šiuo mums išskirtiniu laiku.

Šiuolaikinis kūrinys kviečia žiūrovus pažvelgti į viršų, svajoti ir miesto architektūrą išvysti kitomis akimis.

Algimantas Černiauskas ir Jurga Barilaitė
Vilniaus mokytojų namų kiemelis

Kai visas mūsų pasaulis sumažėjo iki nuosavo kiemo, mes papuošėme mums visiems brangų – Vilniaus mokytojų namų kiemą. Jei išeisite saugiai pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusį Vilnių – užsukite.

Čia pamatysite menininkų Algimanto Černiausko ir Jurgos Barilaitės ištapytą kiemelio sieną, o pirmojo aukšto Vilniaus vaikų ir jaunimo galerijos languose išvysite keramikos parodą „Ar molis turi sielą?“. Viso šio meno apsuptyje, vidury erdvaus kiemo stovi mūsų žaliaskarė eglė.

Visiems linkime ramaus švenčių laukimo, santarvės ir sveikatos. Tikime, kad vėl ateis tas laikas, kai mūsų kieme ir renginių salėse skambės muzika, šurmuliuos laiminga publika ir nereikės šypsotis tik akimis. Likime sveiki!
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.