Jolitos Vaitkutės kūrinys „Eglutė, netelpanti į balkoną, ir skujuotis“

„Norėjau sukurti kai ką keisto, kas sujudintų įprastinį žiūrovo įsivaizdavimą apie tradicinius daiktus ir tradicines šventes. Nulinkusios eglės idėja gimė galvojant apie pasaulio ritmą sujaukusius 2020-ųjų įvykius.“ - kūrinio autorė Jolita Vaitkutė.
Kaip ir visi 2020-ieji, taip ir juos vainikuojančios šventės kitokios nei įprasta.

Nors daugelis esame užsidarę namuose, norime kuo plačiau dalytis savo džiaugsmu. Eglės pavidalo Kalėdų dvasia namuose nebetelpa. Iš balkono eglė sklendžia į gatvę ne tik atvaizdu, bet ir fiziškai.

Ant eglės įsitaisęs paslaptingas gyvūnas – skujuotis – telkia visas mums nepavaldžias gamtos jėgas.
„Instaliacijos viršuje pasodinau Lietuvoje visai nepažįstamą gyvūną – skujuotį. Dar pavasarį buvo nemažai svarstymų, kad galbūt nuo jo visa ši situacija ir prasidėjo. Spinduliuojančiomis akimis praeivius stebintis skujuotis čia simbolizuoja gamtos užgaidas, kurių negalime suvaldyti. Gamta yra gerokai galingesnė už žmogų, ir turime su tuo gyventi.“
Nors šiais metais tos jėgos buvo nepalankios, noras švęsti ir dalytis šiluma niekur nedingo.

Instaliacija ragina projekto „Alternatyvios Kalėdos“ dalyvius ryškiai ir originaliai puošti balkonus, kad tų kūrinių būtų neįmanoma nepastebėti.

Daugiau menininkų puoštų balkonų

Rūta Karalytė ir Dovilė Lukoševičiūtė
Rūta Karalytė ir Dovilė Lukoševičiūtė

Šviesos instaliacija „Trys kampai“

Visi
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.