Įspūdingiausi 2023-ųjų metų renginiai Vilniuje

Vilnius niekada nesustoja! Nors miestas švenčia jau 700-ąjį jubiliejų, jis itin jaunas ir savo jaunyste užkrečia visus gyventojus bei miesto svečius. Visas Vilnius skamba, šoka, ragauja, bėga, plaukia bei kuria. Išvykskite jaunus talentus, pamatykite pasaulinio garso žvaigždes, diskutuokite su kūrėjais, patys tapkite nuotykių dalimi. 

Kaziuko mugė

2023 m. kovo 3-5 d.

Laukiamiausia ir populiariausia miesto mugė – pirmasis miesto pavasario pranašas jau nuo XVII a. Į Vilnių atrieda amatininkai iš visos Lietuvos, ant virvių suvėrę tradicinius riestainius, surišę margiausias verbas. Mugės metu vyksta Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero eisena – jam paminėti ir suorganizuota Kaziuko mugė. Gatvėje sutiksite ir vieną kitą viduramžių gyventoją, jie leis pasimatuoti riterio šarvus ar nukaldins jums šventinę monetą. Kvapais vilios čia pat ant laužo kepama mėsa ar verdami tradiciniai troškiniai. Mugėje vietą randa ir naujos tradicijos bei jaunieji kūrėjai. Iš mugės grįšite tarsi iš tolimo krašto – lauktuvių kupinais krepšiais. Parsinešite ūkininkų pagamintų skaniausių produktų, pasipuošite nuo galvos iki kojų ir žaislais pradžiuginsite mažuosius. 

Gatvės muzikos diena

2023 m. gegužės 20 d.

Pavasario palydėtuvės Vilniuje vyksta su trenksmu. Trečiąjį gegužės šeštadienį miestas skamba taip, kad net stogai kilnojasi, nes parodyti savo talentų į gatves išeina visi miesto muzikantai. Tradicija tęsiasi nuo 2007 m., kai muzikantas Andrius Mamontovas pirmąkart pakvietė pagroti mieste visus norinčiuosius. Vilniaus senamiestyje vietos užtenka visiems, tad nenuostabu, jei Pilies gatvėje groja kaimo kapela, o vos už kelių šimtų žingsnių skamba trankus rokas. Nauji talentai pasirodo šalia garsiausių šalies muzikantų. Parkai ir skverai, gatvės ir skersgatviai, kartais net viešasis transportas netyla iki pat vakaro.

Open House Vilnius

2023 m. pavasaris

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, kurio metu duris atveria Vilniaus pastatai, paprastomis dienomis dažniausiai uždari lankytojams. Ypatinga architektūra ir svarba miestui pasižyminčiuose pastatuose visa savaitgalį vyksta nemokamos ekskursijos, jas veda gidai savanoriai, pastatų architektai ir jų rezidentai. Renginio metu galima apsilankyti daugiau nei 70 Vilniaus pastatų: įvairiose ambasadose, bibliotekose, muziejuose ir net teismo rūmuose bei elektrinėje. 

Kultūros naktis

2023 m. birželio 16 d.

Vieną stebuklingą vasaros naktį Vilnius neužmiega iš nekantrumo. Aplankyti daugiau nei 100 renginių vienos nakties kultūros ir meno festivalyje „Kultūros naktis“ – nemenkas iššūkis. Nemokami pasirodymai, teatro bei šokio spektakliai, kino filmų peržiūros, koncertai, šiuolaikinių instaliacijų parodos ir daugybė kitų renginių į Senamiestį atvilioja daugiau nei 150 tūkst. žmonių. Mieste išdygsta magiški sodai, atgyja pamirštos erdvės, apšviesti pastatai naktyje įgyja naujų formų, muzikos garsai vilnija virš barokinės miesto architektūros, šokėjai kyla ir leidžiasi, o miestas net ūžia nuo įspūdžių.

Sostinės dienos

2023 m. rugsėjo 1-3 d.

Miestas sveikina rudenį. Po ilgų ir tingių vasaros atostogų miesto svečiai dar ilsisi, o miestiečiai grįžta į sostinę... tiesiai į didžiausią kultūros festivalį. Sostinės gatves užtvindo meno projektai, muzikiniai pasirodymai, amatininkų mugė. Nemokami renginiai suteikia galimybę pasinerti į kultūrinį gyvenimą visu smarkumu. Gedimino prospektas dūzgia nuo kūrybinių sumanymų ir muzikos. Katedros aikštėje skamba garsiausių lietuvių atlikėjų pasirodymai. Šalia senamiesčio tekanti Neris atgyja – dieną prie jos paragausite gatvės maisto, o sutemus grožėsitės šviesų projekcijomis. 

Gastronomijos savaitė

2023 m. lapkričio 6-12 d.

Leiskitės į gurmanišką kelionę po restoranus ir atraskite netikėtų skonių. Gastronomijos savaitės metu  daugybė restoranų siūlo pigesnius nei įprastai degustacinius meniu, plačiai atverdami duris norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų galimybes. Taip pat organizuojami įvairūs gastronominiai projektai: kinas, edukacijos, ekskursijos. Aplankykite ir liksite nustebinti!

Kalėdos sostinėje

Nuo 2023 m. gruodžio 1 d.

Gruodis – laukiamiausias mėnuo, tada miestas virsta šventine pasaka. Tai mažiausiai 5–6 savaitės išskirtinių šventinių renginių ir ypatinga nuotaika užkrečiančios atmosferos įvairiose erdvėse sostinės širdyje. Vilniuje nušvinta viena įspūdingiausių Europoje Kalėdų eglutė, laukia smagūs koncertai, meduoliais kvepiančios kalėdinės mugės, ledo arena, vaikų mėgstamiausias Kalėdų traukinukas –  malonumų bei pramogų ras ir didelis, ir mažas. Ieškokite daugybės nemokamų renginių ir susikurkite gražiausių prisiminimų. 

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.