Jau dvyliktus metus iš eilės Japonijos kultūros sala įsikurs netradicinėje Vilniaus erdvėje – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Paskutinį vasaros savaitgalį susipažinkite su Japonijos menu, atsigaivinkite žaliąja arbata ir dalyvaukite japoniškų amatų dirbtuvėse. Kaskart vis kitoks, festivalis yra pirmoji Tavo išvyka į Japoniją.
Kęstutis Ptakauskas – medelių užkalbėtojas
Bonsai – tai tam tikru būdu auginami ir puoselėjami nykštukiniai medeliai. Jų auginimo ir puoselėjimo menas užgimė Japonijoje. Bonsai yra tarsi natūralių gamtoje augančių medžių miniatiūrinės kopijos. Japonijoje bonsai dažnai yra perduodami iš kartos į kartą, ir kuo medelis yra senesnis, tuo labiau vertinamas.
Bonsai menininkas Kęstutis Ptakauskas, „Ryto rasos“ sodo Alytuje įkūrėjas, knygos autorius, už nuopelnus skleidžiant japonų kultūrą pasaulyje Japonijos vyriausybės apdovanotas „Tekančios saulės ordinu su sidabro spinduliais“, pristatys įmantrią asmeninę bonsų kolekciją, papasakos ir pamokys, nuo ko reikėtų pradėti žengiant pirmuosius žingsnius norint užsiauginti šį japonišką medelį.
Kazuki Takakura – pikselio genijus
Pasigrožėkite japono, pikselio genijumi vadinamo, Kazuki Takakuros darbais. Menininkas, iliustratorius, teatro trupės „Hanchu-Yuei“ meno vadovas, parodų kuratorius, žaidimų studijos „Studio Tokoyo“ įkūrėjas savo ryškiuose simboliais, kodais, figūromis perkrautuose darbuose atspindi šių dienų kultūros – vartojimo, megapoliškumo, interneto vizualikos – temas. Pasak menininko, žmonės tūkstantmečiais iš mažiausių dalelyčių – taško, kvadratėlio, mozaikos detalių – konstruoja sudėtingiausius vaizdus įvairiose materijose: kilimuose, audiniuose ir pan. Tad netgi novatoriškam pikselio menui žmonės jaučia tam tikrą sociokultūrinę nostalgiją.
Visos Kazuki Takakuros aistros sukasi aplink pikselį. Kazuki Takakuros darbų kompozicijos dažnai yra persotintos informacija ir ženklais, su ryškia tipografika, triukšmingos, daugiaaukštės, eklektiškos iki tiek, kad vėl atsiranda harmonija. „Visai kaip Tokijas!“ – sušuktų dažnas jo tėvynainis.
Yuko Shimizu – tušo pasaulių kūrėja
Pasinaudokite išskirtine galimybe neišvykdami iš Lietuvos pamatyti į pasaulyje žinomiausių japonų menininkų šimtuką įtrauktos, Niujorke gyvenančios, japonų iliustratorės ir vaizduojamojo meno dėstytojos Yuko Shimizu darbus.
Y. Shimizu darbai dažnai savo kelią pradeda nuo piešimo pieštuku ant popieriaus, toliau keliaujama nesibaigiančiais tušo linijų vingiais, kol galiausiai iliustracija spalvinama skaitmeniniu būdu. Shimizu mėgaujasi nepilnai suvaldyta linija, netobulumais, kurie jos darbams suteikia asmeniškumo. Dažni japoniški motyvai, retro spalvinės schemos, tušo linijos artefaktai bei komiksų kompozicijos yra jos braižo identitetas.
Tikriausiai jau esate matę jos darbų net patys to nežinodami. Menininkė dirba su pasauliniais prekių ženklais, tokiais kaip VISA, „Apple“, „Microsoft“, „Nike“ ir kt.
Viešų renginių metu nepamirškite dėvėti apsauginių kaukių.
2020-08-29 - 2020-08-30
Nemokamai