„Bon Odori“ šokiai

Pamatykite ir daugiau sužinokite apie išskirtinę japonų tradiciją – „Bon Odori“ šokius, skirtus pasveikinti į gyvųjų pasaulį sugrįžusias protėvių dvasias. Šie šokiai yra vienas iš džiaugsmingiausių įvykių budistinės Japonijos šventės „Obon“, skirtos pagerbti protėvių vėles, laikotarpiu. Šventiniu laikotarpiu žmonės renkasi aikštėse, parkuose, susiburia į apskritimą ir kartu šoka kartais net iki pat aušros. Šokio dalyviai pasiduoda ritmingai muzikai kartu atlikdami gerai žinomus, sinchroniškus judesius, nors kiekvienas gali prisijungti ir kartoti aplinkinių atliekamus žingsnius ar šokti savaip.

Kiekvienas Japonijos regionas turi savitą „Bon Odori variantą ir šoka pagal savo regiono muziką, kuri gali būti tiek budistinė, perteikianti šventės religinį aspektą, tiek vietinė tautiška, labiau perteikianti paties regiono išskirtinumą. Įprastai, žmonėms šokant rate, jo viduryje stovi specialiai festivaliui pagaminta medinė pakyla, vadinama jagura. Dažniausiai tai yra scena, ant kurios stovi muzikantai bei dainininkai. Aplink šią pakylą ratu sukasi šokio dalyviai ir tuo metu atlieka judesius, kurie taip pat priklauso nuo regiono tradicijų. Kai kur apie jagurą yra sukamasi pagal laikrodžio rodyklę, kai kur – prieš laikrodžio rodyklę, o kartais kryptis šiokio metu keičiama, nors taip nutinka retai.

Viešų renginių metu nepamirškite dėvėti apsauginių kaukių.

Adresas:
Rotušės aikštė, Vilnius 01128Google Maps
Data ir laikas:

2020-08-29 16:30-17:00

Telefono nr.:
El. paštas:
Kaina:

Nemokamai

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.