Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Jewish literary Vilnius

20 amžiaus pradžioje Vilnius buvo vienas svarbiausių žydų kultūros centrų Europoje. Žydų apšvietos (haskalah) idėjos pasiekė Lietuvą ir Vilnių jau 19 amžiaus viduryje ir stipriai paveikė tradicinį žydų gyvenimo būdą. Tuo metu buvo atidaryta daug skirtingų žydų mokyklų, leidžiama daug knygų ir žurnalų, radosi ir stiprėjo dvasinė nereliginė veikla.
Kadangi Vilniuje veikė viena garsiausių pasaulyje žydų leidyklų „Našlės ir brolių Romų“, čia suklestėjo abiem kalbomis – hebrajų ir jidiš – leidžiama žydų ir grožinė literatūra. Litvakų autorių indėlis į viso pasaulio žydų kultūrą yra neįkainojamas. Dar ir šiandien jis jaučiamas visų žydų bendruomenių Izraelyje, Europoje ir JAV dvasiniame gyvenime.
Apžvelgsime žydų pasaulietinės literatūros Lietuvoje pradžią ir pakalbėsime apie vieną iškiliausių jidiš kalba rašiusių poetų Abrahamą Suckeverį. Tada stabtelėsime prie namų, kuriuose gyveno JIVO žydų mokslo instituto įkūrėjai Maksas Veinraichas ir Zalmenas Reizenas. Vėliau užsuksime į kiemelį, kur gimė ir augo garsus prancūzų rašytojas Romainas Gary. Ir tai tik kelios iš daugybės vietų ir istorijų, kurias jums papasakosime šioje šviečiamojoje ekskursijoje. 

Kaina:

Nemokamai
Su „Vilnius Pass” sutaupykite 10 €

Kalbos:

Anglų

Laikas:

I-VII: 11:00; 17:30
Būtina išankstinė rezervacija

Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.