Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“

Didžiausio vizualiųjų menų renginys Rytų regione, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ ir šiemet visus kvies rudenį, spalio 15–17 d., parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šiemet „ArtVilnius’21“ meno mylėtojus kviečia su nauju šūkiu „Nereikia būti meno žinovu, kad jis tave įaudrintų”.

Trijose „Litexpo“ salėse vyksiančio „ArtVilnius’21“ programoje dalyvaus 55 galerijos iš 12 pasaulio šalių: Lietuvos, Prancūzijos, Baltarusijos, Vokietijos, Ukrainos, Albanijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Danijos, Italijos ir Rumunijos. Stenduose lankytojai sutiks savo pamėgtas galerijas „Okapi“ (Estija), „Tsekh“ (Kijevas/Vilnius), „Nivet Carzon“ (Prancūzija), Lietuvos „The Rooster gallery“, „Meno parkas“, „Baroti“, galerija „Kristina Norvilaitė“ ir kitas. „ArtVilnius’21“ organizatoriai džiaugiasi gausiu būriu naujų galerijų vardų: „Aambulanz Kollektiv“ (Vokietija), „Gom/Tac“ (Albanija), Vilniuje įsikurusios „AP galerija“, „8 akys ir ausys“, Šiaulių meno erdvė „S-in“, Klaipėdos „Si:Said“ ir kitos. Dar vienas naujas vardas, Baltarusijos galerija „Ambasada Kultury, By“, seniau ne kartą dalyvavo kaip „Galerija Y“, ir kartu su Minsko „DK gallery“ mugėje pakviestos svečio teisėmis.

Šiuometinis vienas iš svarbiausių „ArtVilnius’21“ akcentų – šiuolaikinio meno kūriniai ant popieriaus (piešiniai, koliažai, grafika, objektai etc). Kaip ir kasmet, mugėje bus visos medijos: tapyba, fotografija, skulptūra, video, instaliacijos etc. Garsūs projektų zonos vardai „ArtVilnius’21“ projektų zonoje lankytojai, tradiciškai, galės susipažinti su pasaulinio garso menininkų parodomis, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis.

Tradiciškai, „ArtVilnius’21“ metu bus pristatyta tarptautinė didelio formato skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“, kurioje šiemet dalyvaus 22 menininkai. „Takas“ kuratorius – menininkas, kuratorius, dėstytojas Vytenis Burokas. Interaktyvioje LRT studijoje vyks meno diskusijos, paskaitos ir pristatymai, kuriuos tiesiogiai transliuos „Lrt.lt“ portalas. Dienos konferenciją „Stage Art Fair“ organizuos Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Meno mugėje bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija, lankytojai galės įsigyti ir bilietus į turus po mugę su menotyrininkais.

Negalintys gyvai atvykti į „ArtVilnius’21”, jį apžiūrėti galės interaktyviame 3D ture. O iš anksto išsirinkti įsigijimui patinkančius mugės darbus jau dabar galima elektroniniame mugės dalyvių kataloge Artvilnius.com/lt/katalogas.

Paraleliai su „ArtVilnius’21”, vilniečiai ir miesto svečius naktinėti po rinktines galerijas kvies galerijų festivalis „Art After Hours”.

Vykdant Vyriausybės nutarimus, į mugės teritoriją „Litexpo” lankytojai bus įleidžiami tik su Galimybių pasu.

„ArtVilnius’21” finansuoja – Lietuvos kultūros taryba

Globoja – Vilniaus miesto savivaldybė

Ypatingasis partneris – Lewben

Mecenatė – advokatų kontora „Cobalt”.

Adresas:
Laisvės pr. 5, Vilnius 04215Google Maps
Prasideda:
2021-10-15
Baigiasi:
2021-10-17
Telefono nr.:
El. paštas:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.