Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Pasitinkant Vilniaus 700 metų jubiliejų

2023 m. Lietuva švęs istorinį įvykį – Vilniaus 700 metų jubiliejų! Laikas iki jubiliejaus – pats tinkamiausias metas pamatyti per ilgus amžius sukauptą palikimą, susipažinti su netikėčiausiomis istorijomis ir kartu pradėti švęsti miesto šventę jau iš anksto. Šį įvykį minėti taip, kad žinia apie Vilniaus jubiliejų pasklistų po visą pasaulį.

Miesto kūrimosi pradžia

Vilnius gimė kunigaikščiui jį susapnavus.. LDK kunigaikščio Gedimino sapne sustūgavus geležiniam vilkui po kiek laiko gimė miestas, kuriam buvo lemta garsinti Lietuvos vardą plačiajame pasaulyje. Vilniaus gimimas apipintas legendomis, kurios ir šiandien dar gyvos miesto mūruose. Sraunioje Neries ir Vilnelės santakoje iškilo pilis, kurios iki šių dienų išlikęs bokštas – atpažįstamiausias miesto simbolis iki šiol. Išliko ir vertybės, kuriomis Vilnius garsėjo nuo pirmųjų gimimo dienų, tai yra laisvė, pagarba ir tolerancija, gyvuojančios nuo amžių amžinųjų, kai į miestą atvyko ir darnoje kūrė įvairių kultūrų žmonės, gyvavo skirtingos religijos.

 Ant tokių pamatų pastatytas miestas sugebėjo lengvai prisitaikyti prie kintančio pasaulio ir atverti vartus mokslo, meno ir kultūros naujovėms. Šiandien miesto gatvėse puikiai dera pirmieji miesto istorijos pėdsakai su šiuolaikiniais pasiekimais. Žynys Lizdeika buvo teisus – Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas sukūrė miestą, apie kurį garsas sklinda net praėjus 700 metų.

Švęskime kartu

Vilniaus miestas savo vardą garsina jau nuo 1323 m., kai kunigaikštis Gediminas savo rašytuose laiškuose kvietė užsienio pirklius ir amatininkus atvykti į Vilnių. Šiandien pasitikdami miesto jubiliejų, tikimės atverti Vilniaus grožį ir papasakoti jo istoriją žmonėms iš visų Lietuvos ir pasaulio kampelių. Ir žinoma, vienos dienos tokiam jubiliejui paminėti negana, todėl pradėti švęsti siūlome jau dabar. Taip turėsite daugiau laiko susipažinti su įspūdingais miesto kultūros ir istorijos klodais. Netradicinės iniciatyvos ir įtraukiantys renginiai jūsų laukia įvairiose Vilniaus erdvėse.

Didžiuodamiesi Lietuvos sostine ir patys prisidėkite prie jos vardo garsinimo. Padovanokite miestui šventinę dovaną: siūlykite savo idėjas, kaip šį įvykį paminėti, kad švente galėtų džiaugtis kuo daugiau žmonių. Kurkite, pajuskite senojo miesto legendos dvasią ir skleiskite žinią apie tai, kad Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų.

Vilnius visais laikais buvo svarbus Europos miestas, regiono kultūros ir mokslo centras, todėl Vilniaus jubiliejus – nepamirštamas įvykis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. 700 metų skaičiuojantis miestas išlaiko savo jaunatvišką dvasią ir atvirai pasitinka modernią ateitį. Todėl kartu sukurkime šventę, kuri palydės miestą į naują galimybių šimtmetį!


Kas jūsų laukia minint Vilniaus jubiliejų, pirmieji sužinokite svetainėje www.700vilnius.lt.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Patirkite naujų įspūdžių keliaudami po Vilnių virtualiai
Patirkite naujų įspūdžių keliaudami po Vilnių virtualiai

Keliauti ne tik galima, bet ir būtina, nors ir virtualiai.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.