Kalėdinė muzika Vilniuje prisideda prie socialinio atstumo išlaikymo

2020-ieji buvo kupini netikėtumų ir šios Kalėdos bus mažų mažiausiai neįprastos. Nepageidaujama socialinio atstumo „dvasia“ pakeitė daug mūsų mėgstamų Kalėdų tradicijų – taigi, geriau nekovoti su realybe, kurioje ribojamas bendravimas. Nebent pasitelktume... muziką.

Muzikos albumas apribojimais supančiotoms Kalėdoms 

Bendradarbiaudami su elektroninės muzikos projektu „Antidote“ („Priešnuodis“), muzikos prodiuseriai ir kūrėjai pradėjo svarstyti, kaip pagrindinės socialinio atstumo taisyklės veikia mūsų gyvenimą. Jie apsibrėžė pagrindinį muzikinį principą: du metrus visuotinai rekomenduojamo socialinio atstumo pavertė trimis žmogaus žingsniais, kurie tapo trijų natų intervalu.
Taigi, po kiekvienos pagrindinės dainos melodijos natos ėjo du vienodo ilgio pauzės intervalai. Taip natos gavo daugiau erdvės, o ritmas sulėtėjo. Tačiau tai tik pradžia.
Vadovaudamiesi naujai suformuluotu muzikiniu socialinio atstumo principu, septyni elektroninės muzikos prodiuseriai į septynias klasikines kalėdines dainas ir giesmes, tarp kurių yra „Jingle Bells“, „O Holy Night“ ir „We Wish You a Merry Christmas“, pažvelgė iš kūrybinės perspektyvos. Galutinis rezultatas – naujas elektroninis žinomų kūrinių pateikimas ir visiškai kitokia klausymosi patirtis.

Šis socialinio atstumo muzikos albumas, skirtas 2020-ųjų Kalėdoms, – tai pirmas tokio pobūdžio projektas. Albumas išleistas skaitmeniniu formatu ir yra prieinamas nemokamai.

Klausytis viso albumo

Vizualioji dalis – meninė šviesų instaliacija

Pristatant naująjį albumą, vieną iš ikoniškiausių Vilniaus fasadų – miesto elektroninės muzikos meką „Kablys“ – papuošė vaizdo ir garso instaliacija. Specialiai albumui sukurta šviesu programa atspindėjo kiekvieną kūrinį.

Naujos kalėdinių dainų istorijos

Pasiklausykite dainų, susipažinkite su atlikėjais ir jų kūrybinėmis interpretacijomis, išgirskite naujas istorijas, kurios sudėtos į kalėdinį „RE-XMAS 2020“ albumą. 
FUME – „Stille Nacht“ („Tyli naktis“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

FUME – tai Lietuvos prodiuserio Maksimiliano Opriškos eksperimentinės ir minimalistinės elektroninės muzikos projektas. Jo jautrus ambiento stilius išryškina magišką puikios klasikinės kalėdinės giesmės „Stille Nacht“ nuotaiką.

Savo interpretacijoje FUME panaudojo tik gerokai apdorotus metalofono garsus, kuriančius atmosferinį sniego, šalčio ir Kalėdų magijos įspūdį. Jei norite tinkamai pajusti perkurtą „Stille Nacht“, siūlome šio kūrinio klausytis be jokių išorinių trikdžių. Įsiklausykite ir išgirsite istoriją.

Artfcl – „Kalėdinė eglutė“ (Kardiofonas)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Elektroninės muzikos prodiuserio Andriaus Laucevičiaus ir multiinstrumentalisto Mato Samulionio bendradarbiavimas įgijo eksperimentinių garsų tyrinėjimo dueto – projekto Artfcl – formą. Artfcl perkūrė vieną populiariausių lietuviškų kalėdinių dainų Kardiofono „Kalėdinę eglutę“.

Be pagrindinio socialinio atstumo principo, Artfcl panaudojo atmosferinių garsų interpretacijas, kad pabrėžtų atstumo temą. Vienos iš tokių interpretacijų pavyzdys – aiškus skirtumas ir atstumas tarp sintezatoriaus garsų kairiajame ir dešiniajame kanaluose. Panaudojant šoninės grandinės efektą, kairysis sintezatorius dešinįjį daro tylesnį, ir atvirkščiai.

Monikaze – „Jingle Bells“ („Kalėdų varpeliai“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Monikos Zenkevičiūtės projektą Monikaze galima apibūdinti kaip avant-pop, įkvėptą IDM, elektronikos, džiazo ir kitų stilių, kuriame persipina sintetiniai akustiniai garsai ir vokalas. „Avangardas“ būtų geriausias žodis, apibūdinantis žymiųjų „Jingle Bells“ interpretaciją.

Monikaze remikse panaudojo ligoninės aplinkos garsus: kardiografo pypsėjimus (melodijai atkurti) ir kitus garsus. Kalbant apie vokalinę partiją, Monika sukūrė melancholišką šių dienų aktualijoms artimą „Jingle Bells“ versiją.

Roe Deers – „Deck the Halls“ („Puoškite sales bugieniais“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Lietuvoje gyvenantis prodiuseris Liudas Lazauskas dar žinomas Roe Deers vardu. Prieš socialiniam atstumui tampant norma, Roe Deers buvo tapatinamas su kerinčiomis beribės klausytojų auditorijos Lietuvoje ir visoje Europoje naktimis, o dabar jam teko priimti iššūkį ir panaudoti klubinius sentimentaliojo disko, roko ir house stiliaus garsus perkuriant kalėdinę dainą „Deck the Halls“.

Pagrindinį socialinio atstumo principą Roe Deers papildė muzikinės dėžutės garsų motyvais, kurie sujungė kalėdinę nuotaiką ir metalo garsus. Norint atlikti Roe Deers „Deck the Halls“ versiją, reikia net tūkstančio tikrų muzikinių dėžučių.

Lakeside Culture – „O Holy Night“ („Šventa naktis“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Lakeside Culture – tai už žanro ribų išeinantis elektroninės muzikos projektas, kurį sukūrė tarptautinis duetas Linas Ftee ir Robas Meyeris. Palaikant socialinį atstumą „O Holy Night“ turėjo būti perkurta dviejose šalyse – tiksliau, daugiau nei 2000 km atstumu, nes Robas Meyeris dirba Londone, o Linas Ftee – Vilniuje.

Kūrinio interpretacijoje klausytojai iš tiesų gali išgirsti šį dvilypumą. Pats kūrinys pasižymi dviem charakteriais – viena vertus, tai praeities refleksija, su nostalgija ilgintis senųjų laikų, kaip kadaise gyvenome. Kita vertus, juntami vilties ir teigiamo požiūrio į ateitį ženklai.

Alex Krell – „O Tannenbaum“ („Eglut, eglut, graži esi“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Alex Krell kuria technomuziką, šiuo metu praktikuoja ypač gilų ir sunkų technostilių, todėl žinomos kalėdinės giesmės „O Tannenbaum“ perkurta versija itin įdomi.

Kaip galima likti ištikimam technogarsui ir drauge padaryti jį kalėdišką? Šiame remikse nuolat girdima kūrinio melodijos pradžios frazė, jis vis kartojama lyg iš sugedusio įrašo. Alex Krell taip bando atkurti frustraciją, kurią šiomis dienomis jaučia dauguma žmonių, besiilgintys bendravimo ir naktinio gyvenimo.

grad_u – „We Wish You a Merry Christmas“ („Džiaugsmingų šventų Kalėdų“)

Apie atlikėją

Apie atlikėją

Gerai žinomas didžėjus ir dub techno muzikos prodiuseris grad_u priėmė iššūkį perkurti linksmąją „We Wish You a Merry Christmas“. Iššūkis – išlaikyti džiugią kūrinio nuotaiką ir likti ištikimam elektroninės muzikos garsų gyliui. grad_u pasinaudojo socialinio atstumo viešuose renginiuose ir viešajame transporte rekomendacijomis, pagal kurias žmonės gali užimti tik kas antrą vietą.

Remiksas pradedamas visiems žinoma „We Wish You a Merry Christmas“ melodija ir tada pamažu iš melodijos dingsta kas antra nata. Ši naujoji melodija atspindi 2020-ųjų Kalėdų dvasią.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Kalėdų dovanos ir stebuklai
Kalėdų dovanos ir stebuklai

Rinkdamiesi šventines dovanas, nepamirškite ir vietos kūrėjų.

Ką veikti Vilniuje žiemą
Ką veikti Vilniuje žiemą

Sakote, šiuo žiemos laikotarpiu lauke niūru, šalta ir tamsoka? Mes sakome: nėra reikalo liūdėti – Vilniuje galite rasti daugybę lauko ir vidaus pramogų, kurios pakels ūpą ir suteiks energijos!

Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė
Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė

Jau ne vienus metus Lietuvos sostinės eglė pripažįstama gražiausia pasaulyje.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.