Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Įdomusis Lukiškių kalėjimas

Jei norite atrasti naujausią Vilniaus traukos objektą, jūsų vieta – kalėjime! Skamba keistokai, tiesa? Tačiau nepaprastai įdomu išvysti didžiulį kalėjimo kompleksą, kur kaliniai kalėjo daugiau nei šimtmetį. Šiandien čia laukiami visi, ieškantys nuotykių, naujų potyrių ir trokštantys išskirtinių nuotraukų.

Istorija

1904 m. pastatytas Lukiškių kalėjimo kompleksas savo kaip kalėjimo funkciją atliko iki 2019 m. ir tik neseniai atvėrė duris visuomenei. Šimtmečio architektūra pasakoja išskirtinę istoriją apie tai, kaip nusikaltėliai, politiniai kaliniai ir tremtiniai čia buvo atskirti nuo pasaulio. Autentiškas interjeras praskleidžia kasdienio gyvenimo kalėjime šydą. Šiandien menininkai ir kūrėjai kalėjimo erdvę pasitelkia savo kūrybinėms idėjoms išreikšti ir parodyti pasauliui.

Nuotykiai ir kūryba už kalėjimo sienų

Ekskursijos metu pasivaikščiokite po kalėjimą, pažiūrėkite, kokiomis sąlygomis gyveno kaliniai, sužinokite apie kasdienybę kalėjime. Jei norite daugiau adrenalino, leiskitės į nuotykį kalėjime sutemus – ne vienam kūnu perbėga šiurpuliukai. Išskirtine Lukiškių kalėjimo atmosfera galėjo įsitikinti ir kino mėgėjai – čia filmuotas „Netflix“ serialas „Keisti dalykai“ (angl. „Stranger Things)“, vaidybinis filmas „Kaip aš pamilau gangsterį“ (angl. „How I Fell in Love With a Gangster“). Taigi lankydamiesi kalėjime galite atpažinti filmuose matytas detales. Jau pats Lukiškių kalėjimo kompleksas yra įspūdingas, tačiau naujai įprasmintos erdvės šiandien šiai vietai suteikia ypatingą aurą. Dieną galite prisėsti pailsėti kalėjimo kieme, o vakare užsukti apžiūrėti šviesos instaliacijų, pamatyti pasirodymus ir koncertus! Lukiškių kalėjimas – tai vieta, kurioje menas negali būti įkalintas, nes jis neturi sienų.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.