Vilnius NATO Summit: nepapasakotos istorijos

„Galingi, nes vieningi” – skelbė Lietuvos auditorijai skirta komunikacijos kampanija, priminusi Lietuvos kelią į NATO. „Puikiai pavyko, nes visi dirbo darniai“ – vienu balsu skelbia NATO viršūnių susitikimą organizavusių valstybinių institucijų atstovai.
Gandai apie didįjį šios vasaros politinį renginį ėmė sklisti 2022 metų sausį, dar neprasidėjus rusijos agresijai Ukrainoje. Galutinės datos buvo patvirtintos po NATO susitikimo Madride 2022 metų birželį. Ir užvirė pasiruošimas – Vyriausybėje, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo ministerijose, Kariuomenėje, Prezidento rūmuose, Valstybės saugumo departamente, Vilniaus miesto savivaldybėje; Vilniaus oro uoste, Parodų centre Litexpo, visuose Vilniaus viešbučiuose, Valdovų rūmuose, reprezentacinėse erdvėse. 
Vilnius – viena mažiausių ir ribotos infrastruktūros NATO sostinių, rengusių viršūnių susitikimą. Todėl Vyriausybės kanceliarijos patarėjo Rolando Kriščiūno vadovaujama darbo grupė ir NATO renginių štabo komanda daugybę logistinių užduočių turėjo spręsti kūrybiškai.
Kad 48 delegacijos, kurias sudarė 2400 žmonių (iš kurių 40 – aukščiausi valstybių vadovai) atskristų be valandinių užlaikymų, buvo uždaryta oro erdvė virš visos Lietuvos, įveiklinti ir Vilniaus, ir Kauno oro uostai ir sutarta dėl gausiausių delegacijų atvykimo iš vakaro. Kad jų kortežai pravažiuotų be spūsčių nuo oro uosto iki viešbučių, buvo išbraižytos ir eismo ribojimais išlaisvintos penkios trasos (plačiau). Kad būtų užtikrintas delegacijų saugumas kelionių po miestą metu, kortežų automobilius vairavo miestą pažįstantys ir rizikoms pasirengę kariškiai. Kad delegacijos patogiai sutilptų Vilniaus viešbučiuose, Lietuvos darbo grupė ir NATO renginių štabas ėmėsi iniciatyvos paskirstyti ir pasiūlyti viešbučius, o ne leisti rinktis patiems. 
Trumpi atstumai ir kompaktiškos senamiesčio bei pagal NATO standartus papildytos ir įrengtos Litexpo erdvės leido taupyti laiką pervežimams ir užtikrinti dalyvių gausą ne tik pagrindiniuose, bet ir šalutiniuose renginiuose, kaip NATO viešasis forumas (NATO Public Forum), kurį organizavo NATO, Rytų Europos studijų centras (Lietuva), German Marshall Fund of the United States (JAV), Munich Security Conference (Vokietija) ir Atlantic Council (JAV).

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.