Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Vitražo manufaktūra

Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusi „Vitražo Manufaktūra“ yra specializuota vitražo ir stiklo dizaino galerija, eksponuojanti ryškiausių Lietuvos menininkų kūrybą.

Tuo pačiu tai yra ir edukacinis stiklo meno centras, kuriame organizuojamos įvairios mokymų programos vaikams ir suaugusiems, kuriami bei realizuojami vienetiniai vitražai.

Galerijoje vyksta parodos, seminarai, kultūriniai renginiai, įgyvendinami įvairūs meno ir kultūros sklaidos projektai. Galerijoje „Vitražo manufaktūra“ eksponuojamus darbus galima įsigyti arba užsisakyti autorinį kūrinį savo interjerui pagal individualiai Jums sukurtą projektą.

Trumpa istorija

Vaikai gali dalyvauti galerijos programoje „Stiklo keliu”, kurios pagrindinė tema – Lietuvos vitražo ir stiklo meno tradicijų tąsa bei sklaida Europos kontekste. Programa skatina vaikų kultūrinį aktyvumą, dalyvavimą meninėje veikloje, lavina jų estetinį išprusimą.

Galerija organizuoja ir ekskursijas su mentoriumi, lankytojus lydinčiu po vitražo muziejaus ekspoziciją, įkurtą autentiškuose XVI a. rūsiuose. Čia pristatomos vitražo panaudojimo architektūroje galimybės, įvairios priemonės, technologijos, metodika.

Galerijoje organizuojami ir praktiniai stiklo pjovimo, komponavimo, montavimo, dekoravimo užsiėmimai, taip pat kūrybinės dirbtuvės.

Lankytojai gali susikurti savo kūrinių, pasitelkiant įvairias stiklo technologijas, padedant profesionaliam menininkui.

Galerijoje mokoma gamtos objektus transformuoti į meno kūrinį panaudojant vitražo komponavimo principus.

Adresas:
Stiklių g. 6-8, Vilnius 01131Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

I: 11:00-17:00
II-III: 11:00-19:00
IV: 11:00-17:00
V-VII: 11:00-19:00

Valstybinių švenčių dienomis nedirba

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.