Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas

Kernavės archeologinės vietovės, dar kitaip vadinamos Lietuvos Troja, Lietuvos Pompėja, reljefą suformavo paskutinis ledynmetis (prasidėjęs prieš 2,6 mln. metų ir pasibaigęs, įvairiais skaičiavimais, prieš 10 000–15 000 metų).

Šioje teritorijoje stūkso penki piliakalniai: Aukuro kalno, Mindaugo sosto, Lizdeikos kalno, Įgulos kalno bei apie 0,4 km į pietryčius nuo jų esantis Kriveikiškio piliakalnis. Šis penkių piliakalnių komplektas išskirtinis tuo, kad jis   yra vienintelis penkių piliakalnių kompleksas Baltijos regione. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes.

Kernavėje veikia Kernavės archeologinės vietovės muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai.

Kiekvienais metais, liepos mėnesio pradžioje, čia vyksta archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“, kurio metu savo įgūdžius rodo ir gaminius parduoda iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių atvykę senųjų amatų meistrai: batsiuviai, puodžiai, stikliai, papuošalų meistrai, kalviai, kailiadirbiai, bitininkai ir kiti. Šventės metu vyksta parodomosios viduramžių kovos ir etninės muzikos koncertai.

Atnaujinta modernioji Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicija lankytojus supažindina su Kernavės priešistore ir viduramžiais.

Trumpa istorija

Pakeliui į Kernavę, Dūkštų miestelyje pasukus į kairę, miško keliukas atves prie Karmazinų pilkapių. Šiose vietose priskaičiuojama apie 130 pilkapių, iš jų trys buvo atkurti atlikus archeologinius kasinėjimus.

Už Dūkštų, keliu pakilus į kalną, žaliuoja didžiausias Lietuvoje ąžuolynas, kurio pakraštyje yra išlikęs akmuo su runomis. Ties Dūkštos ir Neries upių santaka, šiek tiek išsukus iš kelio Vievio kryptimi, stūkso Karmazinų piliakalnis, nuo kurio atsiveria gražus Neries slėnio vaizdas. Šioje vietoje kadaise buvo pagonių šventykla. Šalia piliakalnio tarp senų ąžuolų vingiuoja pažintinis takas.

Legendomis apipintas Kernavės Pajautos slėnis ir jo pakraštyje stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas.

1989 m. šioje vietovėje buvo įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Adresas:
Telefono nr.:
Svetainė:
Darbo laikas:

Balandis-spalis:
IV-VII: 10:00-18:00
I-III: nedirba
Lapkritis-kovas:
II-VII: 10:00-16:00
I: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

Įėjimas į įstorinį parką nemokamas
Įėjimas į archealogijos muziejų:
2 € suaugusiems
1 € studentams, senjorams

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.