Literatūrinis A. Puškino muziejus

Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus įsteigtas buvusiame Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvaro gyvenamajame name. Muziejaus ansamblį sudaro buvęs dvaro gyvenamasis namas, 18 ha parkas su tvenkiniais, šeimyninės kapinaitės, Šv. Varvaros koplyčia ir paminklas A. Puškinui. Memorialinę ekspoziciją sudaro 6 autentiškai apstatyti XIX a. pabaigos kambariai. Juose eksponuojami baldai, puošti Puškinų giminės herbais bei Varvaros ir Grigorijaus Puškinų monogramomis. Lankytojai gali pamatyti istorines Markučių dvaro ir šeimynines Varvaros ir Grigorijaus nuotraukas, nemažai tuometinių namų apyvokos daiktų ir dailės kūrinių. 

Literatūriniame A. Puškino muziejuje saugoma daugiau nei 8000 eksponatų – tai perimtos Grigorijaus ir Varvaros šeimos palikimo vertybės (XIX a. pab. – XX a. pr. baldai, buitiniai daiktai, rankraščiai, nuotraukos ir fotonegatyvai, knygos ir kiti leidiniai) bei muziejaus 1940 – 2005 metais įgyti eksponatai, tarp kurių yra 1984 metais perimtas iš paveldėtojų žymaus rusų rašytojo ir vertėjo P. Antokolskio fondas – asmeninės bibliotekos knygos, rankraščiai, memorialiniai daiktai ir meno kūriniai (virš 2 000 vnt.).

Muziejuje nuolat rengiamos dailės, literatūros, fotografijos, numizmatikos, taikomojo meno ir kitos parodos.

Trumpa istorija

Aleksandrą Puškiną su Lietuva sieja biografiniai ir literatūriniai ryšiai. Vilniuje 1883 m. tuokėsi ir 1899–1905 m. Markučiuose gyveno poeto jaunesnysis sūnus Grigorijus su žmona Varvara. Jie čia ir palaidoti. Manoma, kad Vilniuje, Piatnickajos cerkvėje caras Petras I krikštijo poeto prosenelį Ibrahimą Hanibalą.

Poeto kūryba verčiama į lietuvių kalbą ir spausdinama, Lietuvos teatrų scenose statomi A. Puškino kūriniai, lietuvių dailininkai kuria iliustracijas jo knygoms.

Ekspozicija supažindina lankytojus su poeto kūrinių vertimų į lietuvių kalbą istorija ir vertėjais bei A. Puškino kūrinių motyvais sukurtais pastatymais Lietuvos teatruose.

Addresas:
Subačiaus g. 124, Vilnius 11345Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

III-VII: 10:00 - 17:00

Kaina:

€1.20 suaugusiems
€0.60 moksleiviams, studentams, senjorams
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.