Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

TOP 5 populiariausieji Gastronomijos savaitės restoranai Vilniuje

Jau vienuoliktą kartą Lietuvos gastronomijos savaitė džiugino gurmanus, maisto gerbėjus ir  naujų skonių nuotykių ieškotojus, plačiai atverdama 51 restorano duris visoje Lietuvoje, net 40 iš jų – Vilniuje. Balandžio 25 – gegužės 1 d.  restoranų šefai specialiais degustaciniais meniu ir ypatingais pasiūlymais kvietė atrasti tiek egzotiškus patiekalus, tiek pirmąsias lietuviškų miškų ar ūkių gėrybes.

Šefams teko nemenkas iššūkis savo meniu atspindėti 22 skonių spalvas. Ar pavyko, galėjo vertinti restoranų lankytojai, paragavę ypatingų Gastronomijos savaitės patiekalų. Už patikusį restoraną bei jo meniu buvo atiduota daugiau nei 1000 balsų. Kokie restoranai buvo populiariausi, sulaukę didžiausio svečių palaikymo? Pristatome TOP 5 restoranus Vilniuje, kuriuos galite aplankyti bet kuriuo metu – nebūtina laukti kitos Gastronomijos savaitės, kad galėtumėte pasimėgauti spalvingais skoniais ir ryškiomis patirtimis. 

LA CAPITAL

Saltoniškių g. 7C, Vilnius 
https://lacapital.lt/

Meksikietiškų skonių su ryškios saulės poskoniu ir autentiškomis patirtimis ieškokite „La Capital“, kur tradicinė Meksikos virtuvė susipina su modernia paruošimo technika. Šefas iš Meksikos Alexis Maldonado ruošia autentiškus meksikietiškus patiekalus, kurie primena jam gimtuosius namus. Čia rasite ne tik tradicinį meniu, bet ir vėlyvuosius pusryčius savaitgaliais bei degustacinį meniu. Skoniai, kvapai ir aplinka nukelia į ryškiąją Meksiką. 

MEATING ROOM

Vilniaus g. 19, Vilnius
https://meatingroom.lt/

Kepsninės jau čirška. Kepsnių baras kviečia paragauti kepsnių – skanusis mentės kepsnys „Flat Iron“ ar sultingas antrekoto kepsnys „Rib Eye“ vilioja iš tolo. Tačiau restoranas garsėja ne tik kepsniais – ispaniški patiekalai, užkandžiai, vegetariški pasirinkimai bei alus ir kokteiliai – tikra skrandžio šventė.    

CASA PELIGROSA

Visų Šventųjų g. 5, Vilnius 
https://www.facebook.com/Casa-Peligrosa-458300071022579/

400 metų senumo vienuolyno skliautuose namus rado Meksikos virtuvė. Kiekvienas jos patiekalas kurtas, ragautas ir tobulintas ne vieną mėnesį. Tradiciniai receptai pinasi su moderniomis interpretacijomis, o kokybę užtikrina ilgas ir kruopštus darbas: nuo rankomis gaminamų tortilijų iki pačių rūkomos mėsos. 

RESTORANAS „STIKLIAI“

Gaono g. 7, Vilnius  
https://www.stikliai.com/en/restaurants-events/

Uždarame sode po stiklo kupolu, kupiname romantiškos atmosferos tarp visuomet žaliuojančių augalų, lėkštėse skleidžiasi naujoji lietuviška virtuvė – rafinuota, tačiau nepamirštanti savo šaknų bei tradicijų. Šviežios daržovės, vaisiai, prieskoniai atkeliauja iš restorano natūrinio ūkio. 

OFFICE CLUB

Jogailos g. 8, Vilnius 
https://officeclub.lt/

Mėsos ar žuvies kepsniai niekada nebus nuobodūs. Net lankydamiesi čia dažniau liksite nustebinti – sezoniškos virtuvės principu veikiantis restoranas nuolat paruošia staigmenų. Produktai atkeliauja iš vietos ūkininkų, net lėkštės – lietuvių rankų darbo kūriniai. Užsukite vėlyvųjų pusryčių, pietų ar vakarienės. Virtuvės šefas Tadas Paplauskas pasiūlys ir personalizuotą, pagal Jūsų pageidavimus pritaikytą degustacinį meniu. 

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.