Pasaulio maistas – po vienu stogu

Pasaulio sostinės jungia ne tik skirtingas tautas, bet ir jų kultūrą bei skonius. Vilnius – ne išimtis. Juolab, kad šis miestas istoriškai visada buvo atviras skirtingoms tautoms ir jų tradicijoms. Šiandien daugiausia pasaulio skonių po vienu stogu čia galima rasti naujos kartos turguose. Taip pat keliose seniausiose iki šiol mieste veikiančiose turgavietėse.

Halės turgus

Tai yra seniausia iki šiol veikianti turgavietė Vilniuje. Šioje vietoje buvo prekiaujama dar XV a., o dabartinis Halės pastatas ir pavadinimas savo istoriją pradėjo 1906 m. Dabar čia ūkininkai parduoda savo pačių užaugintas sodo gėrybes, o verslininkai yra įsirengę didesnius prekystalius. Halėje yra ir posovietinio palikimo turgaus likučių, ir modernių jaukių užeigų su gardžiu maistu. Čia persipina daugybė skonių ir kvapų, kuriuos skleidžia kepyklos, mėsinės, sūrinės, vyninės, beigelinės, bistro ir kt.

Patiks, jeigu vertinate autentiškas, bet kartu kiek eklektiškas vietas.
Adresas: Pylimo g. 58
Darbo laikas: I: nedirba, II-VI: 7:00-18:00, VII: 7:00-15:00

Benedikto turgus

Tik įėję į vidų pasijusite lyg Viduržemio jūros regiono turgavietėje! Šis modernus maisto turgus yra toliau nuo centro, tačiau tikrai verta čia atvažiuoti. Pirmiausia, dėl gausaus maisto gamintojų pasirinkimo ir malonios atmosferos. Be to, Benedikto turguje galima ne tik gardžiai pavalgyti, bet ir nusipirkti šviežių produktų. Čia rasite žuvies iš pamario, lietuviškų šonkaulių, įvairių rūšių duonos, naminės paukštienos, kiaušinių ir dar daugybę įvairiausių produktų. Benedikto turguje įsikūrė 32 prekybos ir 9 valgymo vietos.

Patiks, jeigu keliaujant patinka apsilankyti ten, kur renkasi tik vietiniai.
Adresas: Ukmergės 259A
Darbo laikas: I-VI: 9:00-20:00, VII: 9:00-17:00

Gourmet Panorama

Tai yra pirmoji ir didžiausia Baltijos šalyse gurmaniško maisto erdvė, esanti prekybos centre. Joje – net 19 rinktinio maisto vietų, siūlančių nuo kokybiškų kepsnių ir mėsainių iš aukščiausios rūšies mėsos iki šviežių jūros gėrybių, nuo plataus autentiškų kepinių pasirinkimo iki azijietiškų skonių, nuo Karibų jūros iki Artimųjų Rytų patiekalų. Patinkantį patiekalą čia ras net įnoringiausias gurmanas. Be to, šioje naujos koncepcijos gastronomijos erdvėje galima ne tik pavalgyti ar išgerti, bet ir nusipirkti išskirtinės kokybės maisto produktų į namus.

Patiks, jeigu norite ne tik gurmaniškai pavalgyti, bet ir čia pat apsipirkti.
Adresas: Saltoniškių 9
Darbo laikas: I-VII: 09:00-21:00

Downtown Food Hall

Downtown Food Hall“ ir „Kino Deli“ yra pirmoji erdvė Vilniuje, skirta maisto ir kino gurmanams. Čia viena šalia kitos įrengtos maisto ir kino salės. Gastronomijos erdvėje maistą siūlo 14 restoranėlių, pristatančių populiariausias pasaulio virtuves: nuo sušių ir Pietryčių Azijos skonių iki gardžiausių falafelių mieste, nuo veganiško maisto iki sultingų mėsainių, vištienos patiekalų, kinų maisto, fish & chips ir, aišku, desertų. Galima valgyti prie staliukų arba terasoje, bet galima neštis ir į patogiai įrengtą kino salę.

Patiks, jeigu norite vienoje vietoje rasti skirtingų pasaulio virtuvių pačiame miesto centre.
Adresas: A. Smetonos 5
Darbo laikas: I-IV: 11:00-20:00, V-VI: 11:00-21:00, VII: 11:00-19:00

Kalvarijų turgus

Šį turgų žino ne tik didžioji dalis vilniečių, bet ir apskritai didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Kadaise tai buvo gastronominis sostinės centras, šiandien jis taip pat yra labai įvairus ir gausus. Tiesa, nė kiek nepagražintas ir ne toks preciziškai sutvarkytas kaip dauguma vietų šiame gide. Kalvarijų turguje daugiausia rasite vietinių produktų. Dalis turgaus yra įsikūrusi pokariu iškilusiuose stalininės architektūros paviljonuose, o kita dalis – lauke. Turgus veikia visais metų laikais, nesvarbu, ar pūga žiemą, ar karštis vasarą.

Patiks, jeigu norite įsigyti tik šviežių produktų, bet ne paruoštų patiekalų, ir jei norite sutaupyti.
Adresas: Kalvarijų 61
Darbo laikas: I-VII: 7:00-17:00

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.