Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Trumano-Reagano laisvės medalis

Pasinaudokite reta proga pamatyti įspūdingą Lietuvos nacionalinio muziejaus eksponatą Trumano-Reagano laisvės medalį, kuriuo 1999 m. buvo apdovanotas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis. Jis buvo pirmasis žmogus, gavęs šį apdovanojimą.

V. Landsbergis buvo apdovanotas už tai, kad jo politinės karjeros metu Lietuva tapo naujos eros, sužadinusios demokratinius judėjimus Sovietų Sąjungoje, pradininke. Šis medalis kasmet teikiamas žmonėms ir institucijoms, kurios visą savo gyvenimą pašventė laisvei ir priešinosi įvairioms komunizmo formoms.

7,5 cm skersmens medalyje pavaizduoti du vienas į kitą žvelgiantys Jungtinių Valstijų prezidentai – Harry Truman‘as ir Ronald‘as Reagan‘as. Savo prezidentavimo laiku jie aktyviai kovojo prieš komunizmą, o 1999 m. JAV Komunizmo aukų memorialinis fondas įsteigė laisvės medalį, pavadintą jų vardais.

Nors Berlyno siena, skyrusi demokratinį ir komunistinį pasaulį, griuvo dar 1989 m., komunizmas neišnyko. Penktadalis pasaulio – Kinijos, Kubos, Laoso, Šiaurės Korėjos ir Vietnamo gyventojai vis dar gyvena komunistiniuose režimuose.

Muziejaus lankymas mokamas, tačiau eksponatą šventinio savaitgalio metu galite apžiūrėti nemokamai.

Adresas:
Arsenalo 3, Vilnius 01143Google Maps
Muziejaus darbo laikas:

Kasdien 10:00-18:00 val.
Pirmadieniais muziejus nedirba

Kaina:

4 € suaugusiems
2 € vaikams
Muziejaus eksponatą šventinio savaitgalio metu apžiūrėkite nemokamai

Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.